Marvel’s Avengers’ın neden açık dünya olmadığı açıklandı

Marvel’s Avengers: A-Day, E3 2019’un en çok ses getiren oyunlarından biriydi. Oyun oynanabilir durumda olmasına rağmen, yayınlanan ilk fragman oynanış ağırlıklı değildi. Süper kahraman ekibiyle yolu kesişecek olan Spider-Man’in aksine, Marvel’s Avengers açık dünya haritası içermeyecek.

Marvel’s Avengers’ın oyunanışına henüz tam olarak bakamadığımızdan dolayı açık dünya olup olmayacağı bilinmiyordu. Ancak, Crystal Dynamics’in Baş Tasarımcısı Philippe Therien oyunun açık dünya olmayacağını doğruladı. Görünüşe göre bunun mantıklı bir nedeni var.

Therien, Avengers ekibinin dünya çapında etkili olduğunu belirterek, ekibin her zaman tek bir şehirde yer almalarının mantıklı olmadığını açıkladı. Bunun yerine görünüşe göre dünyanın dört bir yanında olacaklar. Ancak bugüne dek tanıtımlarda gördüğümüz aksiyonların büyük kısmı San Francisco’da gerçekleşti. Yapımcı Rose Hunt, Crystal Dynamics’teki ekibin Marvel’s Avengers’ın dünyasını riske atmamak istediğini belirterek Therien’in görüşlerini yineledi.

Insomniac Games tarafından geliştirilen Marvel’s Spider-Man‘deki durumun tam tersi. Aradaki fark; Peter Parker Avengers ile kesişmeden önce New York’ta yaşayan ve yerel bir kahramandı. Oyunun sadece New York’ta geçmesi mantıklı. Marvel’s Avengers‘ta ise tehdit tek bir yerde olmayacak. Sonuçta dünyayı kurtarıyoruz!

Oyun hakkında şu ana kadar gördüklerimiz, yaşanacak aksiyonun sadece küçük bir dilimini oluşturuyor. Hank Pym‘in ekibe katılacağını zaten biliyorduk ve Hawkeye’ın da kadroda olacağı doğrulandı. Marvel’s Avengers’ın gelmesine aylar var ve oyun çıkmadan önce yeni kahramanlar ve yerler de dahil olmak birçok yeni içerik ortaya çıkacaktır. Ayrıca lansman sonrasında da birçok yeni içerik ve etkinlik gelebilir.

Marvel’s Avengers: A-Day, 15 Mayıs 2020’de PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia ve PC için yayınlanacak.