Hawkeye, Marvel’s Avengers: A-Day kadrosuna katılacak

Square Enix uzun süren bekleyişin ardından yeni oyunu Marvel’s Avengers: A-Day‘i tanıttı ve oyun hakkında daha fazla bilgi vermeye başladı. Ancak oyunda dikkat çeken noktalardan biri de; gösterilen tanıtımlarda ve görsellerde ekibin bir diğer popüler üyesi Hawkeye‘ın (Şahingöz) olmayışıydı. Demoda Hank Pym’in Karınca-Adam’ı bile ortaya çıktı, ancak yine de Hawkeye ortalarda gözükmüyordu.

Ancak endişelenmeyin! Marvel Games’in Yaratıcı Yönetmen ve Başkan Yardımcısı Bill Rosemann, Hawkeye’ın kadroya katılacağını ima etti. Rosemann ekibin 5 ana kahramanını (Iron Man, Kaptan Amerika, Thor, Kara Dul ve Bruce Banner) tanıtan bir tweet’e attığı: “Hey Hawkeye hayranları, sizi duyuyoruz… Clint’i de seviyoruz! Bizi takip edin, True Believers!” cevabıyla kahramanın ortaya çıkacağının sinyallerini verdi.

Rosemann’ın tweet’i hayranların Clint Barton‘ı takıma katma baskısına olumlu bir cevap olarak geldi. Marvel Games’in paylaşımlarına verilen cevaplar, Hawkeye isteğinin ne boyuta ulaştığını görmek için yeterli. Rosemann’ın neden devreye girdiğini anlamak kolay.

Muhtemelen Square Enix’in E3 basın toplantısında Hawkeye hakkında daha fazla bilgi gelmeyecektir. Karakterin Marvel’s Avengers‘ta olacağı açıkça belirtilmiş olabilir, ancak oyuna olan ilgiyi arttırmak için daha sonraki bir etkinlikte görme ihtimalimiz de yüksek. Rosemann, en azından Hawkeye hayranlarının yüreğine su serpti.

Marvel’s Avengers: A-Day çevrimiçi 4 oyunculu kooperatif bir deneyim olmasına rağmen, eşya kutuları veya ücretli DLC eklentileri almayacağını biliyoruz. Oyuna eklenecek tüm karakterler ve bölgeler ücretsiz sunulacak. Crystal Dynamics ve Square Enix’in Sony anlaşması var ve PS4 oyuncuları PlayStation beta sürümüne erken erişim sağlayabilecekler. Ayrıca yine PlayStation’a özel içeriklerin erken erişimle gelmesi de olası.

Hawkeye’ın Avengers ekibinin oynaması en keyifli kahramanlarından biri olacağı kesin. Marvel’s Avengers: A-Day, 15 Mayıs 2020’de PlayStation 4, Xbox One, Google Stadia ve PC’de yayınlanacak.