Marvel Games yeni oyununu mu tanıtıyor?

Eski Blizzard Entertainment geliştiricileri yeni bir Marvel oyunu üzerinde çalıştıklarını açıkladıktan kısa bir süre sonra, Marvel Games resmi Twitter hesabının profil fotoğrafını güncelleyerek yeni Fantastic Four oyununa işaret ettiği düşünülen bir görsel kullandı.

Birçoğu logonun Fantastic Four ile ilgili olduğuna ikna olsa da, bazıları Marvel vs. Capcom 4‘e referans olabileceğine inanıyor. Marvel Games’in hiçbir şey tanıtmıyor olması da oldukça muhtemel, ancak neden olmasın? Hearthstone geliştiricilerinin yeni stüdyosu Second Dinner, yakın zamanda 6 aydır geliştirme aşamasında olan Marvel projesi için NetEase’den 30 milyon dolarlık yatırım sağladı.

Marvel Games başkanı Jay Ong: “Yıllardır Hamilton [Chu] ve Ben [Brode] ile çalıştım ve tam da Marvel oyunlarını yapmak istediğimiz kişiler. Onlar ve Second Dinner’da bir araya getirdikleri ekip, tarihin en iyi oyunlarından bazılarını yaptı. Ve şimdi, Marvel Games ekibiyle çalışıyor ve Marvel Universe’te oynuyorlar… Şaşırtıcı olacak! Veya belki de Muhteşem! Veya İnanılmaz! Veya muazzam! Ya da büyük olasılıkla yukarıdakilerin hepsi!” açıklamasıyla heyecanını dile getirdi.

Second Dinner şimdiden yeni yetenekler arıyor ve insanları rekabetçi maaşlar, sigorta, 401k gibi ciddi tekliflerle başvuru yapmaya teşvik ediyor. Second Dinner’ın Kreatif Müdürü Brode: “Ekip, oyun hakkında yeni bakış açıları ve tasarımın yapımına yardımcı olacak harika insanlar için gerçekten heyecanlı.” dedi.

Marvel Games‘ten daha fazla bilgi geldiğinde okuyucularımızı güncelleyeceğiz. Şimdilik belli belirsiz projeler olsa da, Marvel karakterlerini oyun dünyasında da sıkça göreceğiz gibi.