LEGO Star Wars: The Skywalker Saga süresiz olarak ertelendi

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga süresiz olarak ertelendi
Star Wars serisinin filmlerini LEGO dünyasına taşıyacak olan LEGO Star Wars: The Skywalker Saga süresiz olarak ertelendi. TT Games, oyunu geliştirmek daha fazla zamana ihtiyaç duyduğunu belirtti ve yeni bir çıkış tarihi vermedi....

Star Wars serisinin filmlerini LEGO dünyasına taşıyacak olan LEGO Star Wars: The Skywalker Saga süresiz olarak ertelendi. TT Games, oyunu geliştirmek daha fazla zamana ihtiyaç duyduğunu belirtti ve yeni bir çıkış tarihi vermedi. Ancak mümkün olan en kısa zamanda güncelleme sunacağını belirtti.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga ilk kez gecikmiyor. İlk olarak PS4, Xbox One, PC ve Nintendo Switch için 2020 yılında piyasaya sürülmesi planlanan oyun, 2021'in ilkbahar aylarına ertelenmişti. TT Games, erteleme duyurusunda PS5 ve Xbox Series X/S sürümlerinin de yolda olduğunu belirtmişti. Stüdyonun yeni açıklaması, oyunun henüz belirlenmemiş bir tarihe süresiz olarak ertelendiğini ortaya koyuyor.

The Skywalker Saga, gelmiş geçmiş en büyük ve en iyi LEGO oyunu olacak

TT Games resmi Twitter hesabından yapılan açıklamada, "TT Games olarak hepimiz, LEGO Star Wars: The Skywalker Saga'yı gelmiş geçmiş en büyük ve en iyi LEGO oyunu yapmak için çok çalışıyoruz. Ancak bunu yapmak için daha fazla zamana ihtiyacımız olacak. İlkbahar 2021 için yayın tarihimizi belirleyemeyeceğiz, ancak mümkün olan en kısa sürede güncellenmiş çıkış tarihini sağlayacağız." ifadelerine yer verildi.

The Skywalker Saga, Star Wars üçlemelerinden dokuz filmi de içerecek ve oyuncular, bölümleri istedikleri sırada oynayabilecek. Oyun, Klon Savaşlarını başlatan Geonosis Savaşı'ndan Hoth Asi Savaşı'na kadar birçok ikonik anı yeniden yaratacak. Ayrıca oyuncuların ana olaylardan uzaklaşabileceği birçok yan görev olacak. TT Games, The Skywalker Saga'nın yaklaşık 800 karakter içereceğini ve bunlardan serinin çeşitli noktalarında karşımıza çıkacak 300 tanesinin oynanabilir olacağını doğrulamıştı. Oynanabilir karakterler arasında Wampa ve Babu Frik gibi yan karakterler bile var.

LEGO Star Wars: The Skywalker Saga, yeni bir oyun motoruna sahip olmasına rağmen PS5 sürümü, birçok yeni nesil özelliği içermeyecek. Elbette daha iyi grafikler ve SSD ile daha hızlı yükleme süreleri olacak. Ancak oyun piyasaya sürüldüğünde ışın izleme, 3D ses desteği ve DualSense'in dokunsal geri bildirim ve uyarlanabilir tetikleri gibi özellikleriyle gelmeyecek. TT Games yeni bir çıkış tarihi açıkladığında sizlerle paylaşacağız. Takipte kalın!