Kingdom Hearts 3 kapanış bölümü ücretsiz DLC olarak yayınlanacak

Kingdom Hearts 3‘ün kapanış bölümü videosunun ve gizli sonunun lansman haftasında ücretsiz DLC olarak geleceği Square Enix tarafından doğrulandı.

Kingdom Hearts serisinin yönetmeni Tetsuya Nomura’nın oyundaki en büyük spoiler olduğunu belirttiği bölümün, internette sızdırılmasının ardından Kingdom Hearts 3’ün ardından yayınlanması bekleniyordu.

Güncelleme çizelgesini ana hatlarıyla açıklayan Square Enix, 29 Ocak Salı günü gelecek 1.01 yamasının çeşitli veri düzeltmelerinin yanı sıra Memory Archive (Hafıza Arşivi) videolarını da ekleyeceğini söyledi (Bu videolar Kingdom Hearts hikayesinin bugüne kadarki özeti olacak). Memory Archive seçeneği oyunun ana menüsüne eklenecek ve istenildiği zamanda izlenebilecek.

Ardından, 30 Ocak Çarşamba günü, kapanış videosu oyuna eklenecek, ancak görebilmeniz için Kingdom Hearts 3’ü tamamlamanız ve sonunu görmeniz gerekecek.

31 Ocak Perşembe günü Kingdom Hearts 3’e gizemli bir video eklenecek. Square Enix, sonunu görmek için oyunda belli kriterleri yerine getirilmesi gerektiğini söyledi. Bu kriterlerin seçilen zorluk seviyesine bağlı olarak değişeceğini de belirtelim.

Kapanış videosu ve gizli filmin konusu ne olabilir? Square Enix bu içeriklerin oyuncuların Kingdom Hearts dünyasının tadını çıkaracakları videolar olduğunu açıkladı. Ne yazık ki elimizde daha fazlası yok.

Güncellemeleri indirmek için internet bağlantısına ihtiyacınız olsa da, ana oyun oyuncuların internet bağlantısına ihtiyaç duymadan izlemelerine izin veriyor.

Oyunun tam sürümünün oynanış videoları internette sızdırılsa da, kapanış ve gizli son konusunda şimdiye kadar dikkatli davranıldı. Kingdom Hearts 3, 25 Ocak’ta PlayStation 4 ve Xbox One platformlarına gelecek.