Kingdom Hearts 3 yönetmeni sızıntılara yanıt verdi

Hafta sonunda Kingdom Hearts 3‘ten görseller ve ipuçları internette ortaya çıktı. İpuçlarına bakılırsa oyunun kutulu sürümünün sızdırıldığı düşünülüyordu. Twitter’da bazı kullanıcılar oyunun yükleme ekranını ve Xbox One kopyasını içeren resimler paylaşmıştı.

Kingdom Hearts 3 yönetmeni Tetsuya Nomura hayranlardan herhangi bir video ve spoiler paylaşmamalarını isteyen bir açıklama yaptı. Ancak, söz konusu açıklama çekimlerin ve sızıntının nereden geldiğini belirtmiyor. Kingdom Hearts 3 önümüzdeki ay çıkış yapacak ve henüz mağazalara gönderilen kopyalarla ilgili herhangi bir rapor bulunmuyor. Sızıntılar perakendeciler tarafından mı geldi, içerden bir sızıntı mıydı? Yoksa üçüncü parti geliştiriciler miydi? Nomura, tam olarak neler olduğunu bildiğini söylüyor ama annesini bu konuda tutmayı planlıyor gibi görünüyor. Nomura, neler olduğunu bildiğini söylüyor.

İşte Kingdom Hearts 3 yönetmeni Tetsuya Nomura’nın açıklaması:


Kingdom Hearts 3’ün küçük bir bölümünün resmi sürümden önce internette dolaştığının farkındayız. Bunun nasıl gerçekleştiğinin de farkındayız. Lansman için heyecanlı olan hayranlarımız arasında endişe yarattığını gördüğümüz için üzgünüz.

Bütün ekip dün gece (Japonya saatiyle) durumu daha iyi anlamak için neler yapabileceğimizi araştırarak birlikte çalışıyor, ancak öncelikle bu videoları paylaşmamanızı istiyoruz.

Oyundaki en büyük spoiler olan oyunun kapanış bölümü ve gizli filmi, daha sonraki bir tarihte yayınlanacak şekilde planlandı, yani oyun yayınlanmadan önce gösterilmeyecek.

Herkesin yayınlandıktan sonra oyunun tamamını eşit bir şekilde deneyimlemesini istiyoruz, bu nedenle bu konudaki desteğinizin devam etmesini istiyoruz.

Hayranlarımızın birbirini spoiler’lar hakkında uyarmış olmalarına da minnettarız. Çok teşekkür ederim.


Kingdom Hearts 3, PlayStation 4 ve Xbox One için 29 Ocak 2019’da piyasaya sürülecek.

Kingdom Hearts 3’ün Xbox One sürümünün kutusunu ve yükleme sürecini gösteren görseller: