Harry Potter RPG oyunu ‘Magic Awakened’ sızdırıldı!

Henüz açıklanmayan yeni Harry Potter oyununun görüntüleri, çevrimiçi olarak sızdırıldı. Ardından BBC’den bir gazeteci oyunun gerçek olduğunu paylaşarak ismini açıkladı: “Harry Potter: Magic Awakened”

Potter hayranı olduğu bilinen BBC News muhabiri Lizo Mzimba, iki olası ismin dahil olduğu projeyle ilgili bildiklerini paylaştı:

“Henüz açıklanmayan RPG oyunu, Harry Potter Magic Awakened olarak adlandırılmasına rağmen, Magic Forever gibi diğer başlıklar da var. Diğer Potter oyunlarının da yolda olduğu düşünülüyor.”

Harry Potter: Magic Awakened hakkında ayrıntılar ortaya çıktı

Sızıntılar ilk olarak reddit’te tartışıldı, ancak paylaşılan video Warner Bros. Interactive Entertainment tarafından telif hakkı gerekçesiyle engellendi. Video’da bazı RPG bileşenleri, fantastik hayvanlar ve Hogwarts Ortak Salonu gibi bilinen ortamların yanı sıra Harry Potter evreninden “Lumos” ve “Reparo” gibi büyüler gösterildi.

Ayrıca reddit başlığında oyun hakkında tanıtıcı bir yazı da yayınlandı:


19. Yüzyıl (1800’lerin) Büyücü Dünyası’nda geçen üçüncü şahıs, açık dünya aksiyon RPG oyunu, Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na geç kabul edilen özel yeteneklere sahip karakteriniz etrafında şekilleniyor. Hogwarts’a yeni gelmiş bir 5. sınıf öğrencisisiniz ve sihire, kadim gücü tanımlayan doğal, eşsiz ve gizli bir yeteneğiniz var.

Başlangıta, Yasak Orman’da garip olaylar gerçekleşmeye başlıyor ve sorun kale duvarlarının içinde büyüyor. Profesör Elezar Fig ile birlikte, bu gizemli olayların ardındaki gerçeği ortaya çıkarmak için tanıdık ve daha önce hiç görülmemiş yerlerde bir yolculuğa çıkıyorsunuz.

Görevinizde iksirler, yeni büyüler yapacak ve fantastik canavarlar keşfedeceksiniz. Karanlık Büyücüler, Goblinler ve diğer doğaüstü düşmanlarla savaşacak ve kaderiniz hakkındaki gerçeği ortaya çıkaracaksınız – Büyü Dünyası’nın Kaderi sizin elinizde.

ÖZELLİKLER

– 8 farklı Sihirbaz türünden biri olarak Hogwarts’a yolculuk.
– Hogwarts’ı keşfet, yeni arkadaşlar edin, yeni sırları ortaya çıkar ve Büyücülük Dünyasının kaderini değiştir.
– Sihirde ustalaşmak için sayısız olanak yaratan yeni sihir sistemini deneyimle.
– Büyücülük Dünyasını ilk kez keşfedin, Hogwarts’ta binanızı ve arkadaşlarınızı seçin ve iyi ya da kötü bir yol izlemeye karar verin.
– Kendi cadı ya da büyücünüzü yaratın ve kitaplardan ya da filmlerden farklı, yeni bir hikaye yaşayın.


Gelecek haberleri heyecanla bekliyoruz ve oyun dünyasının kesinlikle ciddi bir Harry Potter oyununa ihtiyacı var. Warner Bros. ve Portkey Games en son mobil platformda Harry Potter: Hogwarts Mystery’i yayınlamştı.