God of War için Ragnarok temalı devam oyunu gelebilir!

Dikkatli bir God of War hayranı, oyunun yönetmeni Cory Barlog’un ilk harfleriyle “Ragnarok is Coming ❤” (Ragnarok geliyor) cümlesini oluşturan sabitlenmiş tweet dizisini keşfetti. Bu mesaj God of War için Ragnarok temalı yeni bir oyun ya da içerik anlamına gelebilir.

Barlog’un 21 Nisan 2019’da sabitlediği tweet dizisinin sırrı Reddit kullanıcısı Kayfriso tarafından keşfedildi ve paylaşım aslında yönetmenin son 6 yıldır üzerinde çalıştığı PlayStation 4’e özel God of War’ın gelişimiyle ilgili süreci gösteriyor. Ancak Kayfriso bunun haricinde bir model fark etti.

Evet, her bir tweetin ilk kelimelerinin baş harflerini birleştirdiğinizde “Ragnarok is Coming” cümlesi ortaya çıkıyor ve oyunun ilk yıl dönümüne özel yayınlanan God of War PS4 dinamik temasında da aynı ifade dikkat çekiyor. Dokuzlar gölünde Kratos ve Atreus’un binmiş olduğu kayığın yan yüzünde de rünlerle yazılmış “Ragnarok is Coming” yazısı keşfedildi.

God of War Dinamik Tema Ragnarok is Coming god of war

2018 yılının popüler PlayStation özel oyunu God of War’ı oynayanlar oyunun sonunda Kratos ve Atreus’un hikayesinin bitmediğini ve potansiyel Ragnarok macerasının yolda olduğunu açıkça gördüler. Bilinmeyenler için; Ragnarok, İskandinav mitolojisinde tanrıların ve insanların savaşlarına ve ölümlerine işaret eden “kıyamet” anlamına geliyor.

God of War geçtiğimiz yılın nisan ayında yayınlandı. Sony ve Santa Monica Studio’nun ödüllere doymayan popüler başyapıtı 10 milyondan fazla kopya sattı. Oyunun olağanüstü karakterleri, dünyası ve manzarası unutulmaz bir macera oluşturmak için bir araya geldi.