God of War’ın satışları 10 milyon kopyayı aştı

Sony, PlayStation’ın da yer aldığı, şirketin Oyun & Ağ Hizmetleri bölümüne odaklanan yeni bir sunum yaptı. Sunumda büyük ölçüde Sony’nin gelecek nesil donanım ve canlı hizmetler gibi alanlardaki stratejilerine değinilirken, geçtiğimiz yıl çıkan God of War‘a ilişkin bazı yeni ayrıntıları da ortaya kondu.

God of War geçen yılın nisan ayında yayınlanmasından bu yana toplam satışlarda 10 milyonu aştı. Sony ayrıca PS4 neslindeki satışların, önceki konsol nesillerindeki oyunlara kıyasla nasıl tırmanmaya devam ettiğini gösterdi. Aşağıdaki görselde God of War’ın yanı sıra The Last of Us ve Uncharted gibi serilerin de yaklaşık rakamları görebilirsiniz.

God of War’ın lansmanı ve en hızlı satan PS4 özel oyunu olduğu göz önüne alındığında rakamlar çok da şaşırtıcı değil. Yine de, oyun için duyduğumuz son resmi rakamlar, satışların toplamda 5 milyonu geçtiğini belirtiyordu. Artık sayı 2 katına çıktığını ve sevilen seri yine oldukça büyük bir başarıya imza attı.

God of War’ın en çok satan oyun olması için önünde The Last of Us Remastered ve Uncharted 4: A Thief’s End gibi iddialı yapımlar var. Ancak PS4’ün önünde en az birkaç senesi daha olduğu düşünülürse oyunun satışları daha da yukarı çıkacaktır.

God of War Sony raporu god of war

Sony serilerinin performansından oldukça memnun olmalı ve yukarıdaki isimleri oyun dünyasında daha uzun yıllar duyacağız gibi görünüyor.