Fortnite v6.02 güncellemesi: Disko Dalaşı ve Dörtlü Roketatar!

Fortnite yeni haftaya yeni içeriklerle girdi. Oyunun v6.02 yaması yayınlandı ve Battle Royale modu için yeni içerikler sunuyor. Ayrıca Dünyayı Kurtar modu için de yeni bir silah var.

Fortnite v6.02 güncellemesi


Disko Dalaşı (SSM)

Öncelikle Battle Royale moduna Disko Dalaşı (SSM) geldi ve oyuncular dans pistinde kurtlarını dökecekler. Fortnite Battle Royale adasının farklı yerlerinde Dans Pistleri ortaya çıktı. Dans Pistlerinin etrafındaki rakiplerinizi öldürerek ve pistte dans ederek disko topunun havaya yükselmesini sağlayacaksınız. Dans Pistlerini ele geçirip savunarak dans çubuğunu en çabuk dolduran takım maçın galibi olacak.

Fortnite Disko Dalaşı fortnite

Modda 50’şer oyuncudan oluşan iki takım yarışacak ve üçüncü (yani son) fırtına çemberine kadar ölenler yeniden doğacak. Fırtına hareket etmiyorken haritada 5 tane Dans Pisti belirecek. Rakipleriniz etrafta yokken piste çıkıp ifade kullandığınızda pistin ortasındaki disko topu havaya yükselecek. Böylece Dans Pisti, takımınız tarafından ele geçirilmiş olacak. Ne kadar çok kişi dans ederse, pisti o kadar çabuk ele geçirebileceksiniz. Maçın son evrelerinde beliren Dans Pistleri dans çubuğunu çok daha hızlı dolduruyor, bu yüzden geride kaldıysa bile moralinizi bozmayın.

Dörtlü Roketatar

Fortnite Battle Royale‘e gelen bir diğer değişiklik ise Azmin Zaferi’ne ulaşmak için rakiplerinizin üstüne roketler yağdırabileceğiniz Dörtlü Roketatar!

Dört bölmeli roketatar, roket başına 80/84 taban hasar veriyor. Destansı ve Efsanevi çeşitleri olan yeni silah sandıklarda, mühimmat desteklerinde ve otomatlarda bulunabiliyor.

Soygazlı Fırlatıcı

Soygazlı Fırlatıcı, haftalık mağazaya geri döndü. Dünyayı Kurtar moduna gelen yeni silah, delici enerji ışını ateşleyen ağır bir fırlatıcı. Normal kullanıldığında yarım kare genişliğinde bir alana ışın atabiliyor veya yükü doldurularak 1 veya 1,5 kare genişliğinde bir alanı patlatabiliyor.

Fortnite v6.02 yama notlarının geri kalan bölümünde ise silah dengelemeleri ve performans iyileştirmeleri yer alıyor. Ayrıca yeni bir gelişme yaşandı ve Fortnite Battle Royale’de takımlar bazında kill rekoru kırıldı.