Fortnite Battle Royale takım rekoru 61 kill ile kırıldı!

Fortnite takımlarının becerilerini sorgulatacak bir rekor kırıldı. Avustralyalı Fortnite takımı, tek bir maçta öldürme sayısı ile yeni bir dünya rekoru kırdı: 61 kill!

Fortitude_Fqrbes, Nexjs, tactjc- ve TTV_NadeXC oyuncularından oluşan takım sırasıyla 25, 18, 10 ve 8 kill ile maçı tamamladı. Fortnite haritasının Eğik Evler bölgesine başlayan mücadele (her zamanki gibi) ve Domates Tapınağı’daki tepelerde zaferle son buldu.

Fortnite kill rekoru fortnite

Rekor maçın 17 dakikalık videosunu buradan izleyebilirsiniz. Oldukça yetenekli bir maç çıkaran takım şanslarının da yardımıyla maçı kazanıyor.

Fortnite takım kill rekoru PS4’te kırıldı

Fortnite dünya rekorları tipik olarak platformlara ve oyun modlarına göre ayrılıyor. Yeni rekor PlayStation 4‘te elde edildi (eleştirilerin çoğu burdan geldi), ancak tüm platformda en fazla takım bu maçta öldürüldü.

Önceki toplam takım kill rekoru, hem PC hem de konsol için uzun zamandır 59’du. Yeni takım 60’ın üzerine çıkarak bu rekorun ilk kez kırılmasını sağladı. Bununla birlikte, dünya rekorlarını takip etmek biraz zor, zira takım arkadaşını öldürme gibi taktiklerin geçerliliği konusunda sık sık ortaya atılan iddialar ve tartışmalar vardı.

Bu yazın başlarında, bir oyuncu Fortnite’ın Sezon 5 roket etkinliğinden yararlanarak tek başına 48 oyuncuyu öldürerek tartışmalı bir rekora imza atmıştı. Neyseki bu seferki rekor sadece yeteneğe dayalı.