Fortnite küpü patladı ve oyuncuları sonsuz bir hiçliğe götürdü

Fortnite, Cadılar Bayramı etkinliğini ve aylarca süren mor küp hikayesini parlak ve şaşırtıcı bir canlı etkinlikle tamamladı. YouTube’da iki milyon ve Twitch’te 1.5 milyondan fazla kişi etkinliği izledi.

Aylar boyunca küp Fortnite haritasında gerçek zamanlı olarak sorunlara yol açtı. Ganimet Gölü’nü mahvetti ve bir girdap oluşturdu. Kıvılcımlar çakarak Cadılar bayramı canavarlarını ortaya çıkardı ve oyuncular birkaç haftadır savunuyorlar. Ancak sevgili Küpümüz artık yok.

Fortnite’ın yeni etkinliğini milyonlar izledi

Dün akşam Mor Küp hızla kendi etrafında şimşekler çakarak dönmeye başladı ve patladı. Patlamanın etkisiyle tüm Fortnite oyuncularının ekranı parlak beyaz bir ışıkla kaplandı. Daha sonra oyuncular kendilerini garip bir enerji girdabında süzülürken buldular. Sunucudaki diğer her oyuncular da görünüyordu. Ve sonra bir kelebek ortaya çıktı ve kanatlarındaki desen, Mor Küpün ilk ortaya çıkmasıyla geçen sezondaki yarıklara benziyordu.

Kelebeğin karakterin parmağına konmasıyla rüya bitti ve herkes değiştirilmiş bir Fortnite haritasına doğru gökyüzünden düştüler. Ganimet Gölü’ndeki yüzen adaların yerine, sakin bir müzikle üzerinde gökkuşakları olan takımadalar geldi.

Mor Küp ilk olarak Sezon 5’e doğru doğdu ve haritada gezindi. Ardından Ganimet Gölünde eridi. Küp Sezon 6’nın başlangıcında bir girdap yarattı ve bir kez daha yolculuk yapmaya başladı. Küp ve girdap Fortnite Kabusları etkinliği için Girdap Gölü‘ne döndü ve sonunda yok oldu.

Her şey, Fortnite Battle Royale Sezon 4’te roketin fırlatılmasıyla başladı ve sonunda gökyüzü yırtılarak dev bir yarık oluşturdu.

Etkinlik bittiğinde, Lil ‘Kevin Etkinlikleri artık hazır. Lil Kev, Fortnitemares etkinliğinin izleyen bir Bonus Sırt Süsü etkinliği ve belirli maçlar ve etkinliklerin oynamasını içeren Lil Kev Mücadelelerini tamamlayarak kilidini açabilirsiniz.

Fortnite Lil Kev etkinlik hedefleri ve ödülleri

Lil Kev, yeni Zorluklar ve ödülleri tanıtan ve son Fortnite Doğum Günü etkinliğine benzeyen bir etkinlik. Lil Kev etkinliğinin hedefleri ve ödülleri şunlar:

  • 15 Maç Oyna (ödül – 500 XP)
  • 5,000 XP Kazanç (ödül – 500 XP)
  • 500 rakip öldür (ödül – 500 XP)

Fortnite Lil Kev etkinliği 11 Kasım Pazar günü sona erecek.