Fortnite’taki mor küp hareket etmeye başladı!

Fortnite dünyasında garip şeyler olmaya devam ediyor. Önce, gökteki yarık kapanmaya başladı, sonra şimşek çaktı ve yıldırım çöldeki kaktüsleri yok etti, ardından dev mor bir küp oluşturdu. Şimdi de mor küp hareket etmeye başladı.

Fortnite Sezon 6 öncesi etkinliğe hazırlanıyor

Bu garip aktivite çölde başlamış olsa da, gizemli küp yerinde fazla durmayacak gibi görünüyor. FortniteBR, 27 Ağustos 2018’den itibaren küpün rotasını gösteren bir harita çıkardı, ancak duracağı yeri herkes tahmin edebiliyor.

Başlangıçta, insanlar hareketli küpün Tuzlu Bahar bölgesinde durabileceğini düşünüyordu, ama artık pek olası gözükmüyor. Daha çok Ölümcül Tarlalar‘a doğru gidiyor gibi görünüyor. Son durak şu anda bir gizem olsa da, asıl merak edilen durduktan sonra neler olabileceği. Küpün üzerinde bazı semboller var, ancak oyuncular henüz bir şey keşfedemediler. Küpe yaklaşanlar, bilinmeyen bir güçle uzağa itiliyor.

Hareketli küp, Fortnite‘ın garip hilelerinden biri olacak gibi şekilleniyor. Bütün bunlar ne anlama geliyor bilemiyoruz, ama Sezon 6‘nın ne zaman başlayacağını öğrenmemiz yakın görünüyor.