Fortnite’ın fırtına bulutlarıyla ilgili yeni ipuçları bulundu

Beyaz bir yeni yıl hayal eden Fortnite hayranları, ilk oyun içi kanıtlarını buldular. Karla kaplı bir etkinliğin ufukta yaklaşmakta olduğunu ve Battle Royale adasında sıcaklığın düşmeye başladığını keşfettiler.

Fortnite’ta oyuncular ilk olarak yaklaşık bir hafta önce ufukta oluşturan gizemli bir fırtına bulutu görmüşlerdi. Düşen sıcaklıklarla birlikte oyuna festival ya da etkinlikle çok sayıda kozmetik eşlik edebilir. Yeni gelen fırtına bulutunun güneyde karlı bir cephe oluşturabileceğini tahmin eden topluluk kışın yaklaştığını düşünüyor.

Ancak, bulut ilk görüldüğünden beriçok fazla belirti göstermedi ve yavaş yavaş adaya doğru ilerliyor. Sonunda  bir varsayım ortaya çıktı ve buna bağlı yeni bir içerik yakında gelecek gibi görünüyor.

Epic’in yeni etkinlikleri başlatmaya yönelik artan yeteneğinin bir başka örneği ise fırtına bulutlarının yanı sıra karakterlerin nefes alıp verirken buhar çıkarması.

Fortnite'a kış etkinliği gelebilir fortnite

Coğrafi olarak da tamamen mantıklı. Fortnite adasının güneydeki başlangıç noktası şu anda gelen fırtına bulutuna en yakın nokta. Bu nedenle bölgenin etkileri en erken yaşanması muhtemel.

Fırtına bulutu hala gizemini koruyor, bu yüzden hava koşulları değişmesine rağmen önümüzdeki birkaç hafta boyunca Sezon 7’nin başlangıcına kadar büyük değişiklikler görmeyeceğiz. Ancak bu noktada, Epic’in bu yıl sonunda Fortnite hayranları için karla kaplı kış harikaları planladığını gösteren bir uygulama olduğunu söyleyebiliriz.

Fortnite v6.31 güncellemesi dün yayınlandı. Yeni İnşaatçı ve emektar E.M.A.N.E.T.’i ile Dünyayı Kurtar modunda tozu dumana katabilir, Tekinli Vadi 2. Bölüm görevleriyle yeni maceralara koşabilirsiniz. Ayrıca Destansı ve Efsanevi Klasik Pompalı Tüfek ve Kapışma Takımı sınırlı süreli modu Battle Royale’de sizleri bekliyor.