Fortnite 7. Sezon Kreatif Modu ve yeni uçakla başladı!

Gizemli bir buz dağı adaya çarptı ve Fortnite 7. Sezon başladı. Puslu Pist, Donmuş Doruk ve daha birçok yeni yer battle royale haritasında keşfedilmeyi bekliyor. Savaş Bileti ile gelen içeriklerin yanı sıra yeni X-4 Fırtınakanat uçağıyla gökyüzünü fethedin. Ayrıca Kaplamaları kullanarak sevdiğiniz bazı silahları ve araçların tarzını değiştirebilirsiniz.

Fortnite Battle Royale

Sezon 7 Savaş Bileti

Yeni Sezon, yeni Savaş Bileti ve 100 seviye, 100’den fazla yeni ödül demek. Oyun içinden 950 V-Papel’e alınabiliyor. Bu sezon Savaş Bileti’ni alır almaz, seviye atladıkça yeni tarzlarını açabileceğiniz Kutup Dağcısı ve Karakulak adlı ilerlemeli kıyafetlere sahip olacaksınız. Fortnite 7. Sezon iki hafta uzatılarak 28 Şubat tarihinde sona erecek.

Savaş Bileti sahipleri aynı zamanda, Senin Alanın modunda özel adalarına erken erişim hakkı kazanacaklar ve arkadaşlarıyla girip rüyalarındaki Fortnite’ı inşa edebilecekler.

X-4 Fırtınakanat Uçağı

X-4 Fırtınakanat Uçağı Fortnite Battle Royale adasına indi. Uçağın toplamda beş koltuğu var. Bir pilot uçağı kullanırken kanatların üstünde dört yolcu daha taşıyabiliyor. Üzerinde monte edilmiş bir makineli tüfek var ve etrafı tararken temkinli olmanızda fayda var çünkü silah hararet yapabiliyor.

Fortnite 7. Sezon X-4 Fırtınakanat Uçağı fortnite

X-4 Fırtınakanat’tan atlayan oyuncular hava dalışı yapmaya başlayacaklar. Uçağı kullanırken keskin dönüşler için yatay dönüş tuşlarını kullanın.

İki yatay dönüş tuşuna aynı anda basmak baş aşağı uçmanızı sağlayacak. Yatay dönüş tuşlarına iki kez basarak fıçı tono hareketini yapabileceksiniz. Ekstra çeviklik sağlamak için uçakta hız takviyesi ve hava freni de bulunuyor.

Harita Değişiklikleri

Fortnite Battle Royale haritası 7. sezonla güncellendi işte yapılan yenilikler:

 • Yeni Bölge: Buz Dağı
 • Yeni Konum: Puslu Pist
 • Yeni Konum: Donmuş Doruk
 • Yeni Konum: Keyifli Köy
 • Adanın çeşitli yerlerinde birkaç isimsiz ilgi çekici nokta daha belirdi.
 • Adanın karlı bölgelerinde buzlu yüzeyler ile karşılaşabilirsiniz.

Oyuncular donmuş yüzeylerde kayacaklar. Çelik Halatlar, Buz Dağı’nın etrafında ve Keşif Karakollarının yakınında bulunabilecek. Çelik Halatlara kendinizi bağlayarak bir uçtan diğer uca doğru kayabileceksiniz ve kayarken diğer yandan nişan alabilecek, ateş edebilecek ve eşya kullanabileceksiniz.

Fortnite Kreatif Modu

Fortnite Kreatif Modu şu anda Savaş Bileti sahipleri için erken erişimde erken erişimde. Oyuncular kendi adalarına bir hafta önceden erişebilecek. 13 Aralık 2018 tarihinden itibaren Kreatif adaları tüm oyuncuların kullanımına açılacak.

Fortnite 7. Sezon Kreatif Modu fortnite

Fortnite Kreatif Modu, Battle Royale ve Dünyayı Kurtar’ın ardından üçüncü bağımsız mod olacak. Oyuncular bir sunucuyu bir oturumda en fazla 4 saat kullanabilecek. Savaş Bileti’ni alan oyuncular, farklı şeyler inşa etme imkânı sağlayan 4 farklı adaya önceden sahip olacaklar. 13 Aralık itibarıyla tüm oyuncuların 4’er adası olacak. Arkadaşlarınız adanızı ziyaret edebilecek ve ada sahipleri yapacakları ayarlarla arkadaşlarının adalarında değişiklik yapıp yapamayacaklarını seçebilecekler.

Epic Games mod henüz erken erişim evresinde olduğu için istemci çökmeleri, ilerleme kayıpları ve diğer beklenmedik hatalarla karşılaşabileceğiniz konusunda uyarıyor.

Dünyayı Kurtar!

Tekinli Vadi 3. Bölüm

Tekinli Vadi 3. Bölüm Dünyayı Kurtar’a geldi. Yeni eklenen 20 amacın sonunda Savaşa Devam hikayesi dramatik bir finalle sonlanacak. Ayrıca 2 yeni önemli nokta eklendi ve oyuncular Tekinli Vadi’nin son bölümünü tamamladıklarında ödül olarak Eşsiz bir kahraman olan Steel Wool‘un davulcusu Anthony’yi kazanacaklar.

Fortnite Tekinli Vadi 2. Bölüm fortnite

Fortnite 7. Sezon’da her sezon olduğu gibi eşya rotasyonu da yapıldı. Battle Royale moduna gelecekte eklenecek eşyalar nedeniyle aşağıdaki eşyalar mahzene kaldırıldı:

 • Gölge Taşları
 • Portatif Kale
 • Kaydırayak
 • Pompalı Bomba
 • Çift Namlulu Pompalı Tüfek
 • Şok Dalgası Bombası

Güncellemenin kalan kısmı çeşitli hata düzeltmeleri, silah ve eşya dengelemeleri içeriyor. Ayrıca kullanıcı arayüzünde de bazı değişiklikler yapıldı. Fortnite v7.00 yama notlarının tamamına buradan erişebilirsiniz.