Fortnite 7. Sezon’un yeni Kreatif Modu tanıtıldı!

Fortnite’ın 7. Sezonu, popüler battle royale oyununda büyük değişiklikler yapacak gibi görünüyor. Yeni sezon için geri sayım başladı ve Epic Games tanıtımlarında yepyeni bir mod sergiledi: Fortnite Kreatif! Yeni mod resmi olarak 13 Aralık’ta yayınlanacak, ancak Sezon 7 Savaş Bileti sahipleri 1 hafta erken deneyimleyebilecekler!

Fortnite Kreatif ile arkadaşlarınızla yeni oyunlar tasarlayacak, adada yarışlar yapabilecek ve hayalinizdeki Fortnite‘ı inşa edeceksiniz. Tamamen size ait bir ada düşünün. İşte yeni mod için yayınlanan tanıtım videosu:

Fortnite Kreatif, oyunda bulunan Battle Royale ve Save the World ile birlikte üçüncü bağımsız mod olacak. Oyunculara kendilerine özel bir ada verilecek, böylece istedikleri her şeye dönüştürebilecekler. Diğerlerinin oynaması için bir mini yarış oyunu yapabilir, arkadaşlarınızla yeni bir battle royale modu oluşturabilir ve daha fazlasını yapabilirsiniz. Bunu Minecraft – Fortnite karışımı olarak düşünebilirsiniz. Her oturumdan sonra ilerleme kaydedildiğinden, her zaman kaldığınız yerden devam edebileceksiniz.

Fortnite Sezon 7 Savaş Bileti sahiplerine erken erişim!

7. Sezon için Savaş Bileti sahipleri, yarın (6 Aralık) itibariyle sezonun başlangıç tarihine kadar 1 haftalık erken erişim kazanacaklar. 13 Aralık’ta ise tüm oyuncular Kreatif‘e erişim sağlayabilecekler. Epic Games gelecek birkaç güncellemede pek çok yeni özellik ekleyerek geliştirmeler yapacağını belirtti.

Açıklama modun YouTube’da sızdırılmasının ardından geldi. Bazıları bunun The Game Awards 2018 için planlanan duyuru olduğunu düşünürken, pek öyle görünmüyor. Daha fazla bilgiye Epic Games’in resmi sitesinden erişebilirsiniz.