Fortnite Sezon 7 tanıtımıyla geri sayım başladı!

Canavarlar, küpler, zaman ve mekânın ötesindeki boyutlararası kelebekler derken Fortnite Sezon 6 unutulmaz anlara sahne oldu. Ancak her şeyin bir sonu var ve Sezon 6’nın sadece 2 günü kaldı. Epic Games dün yaptığı paylaşımda Sezon 7 için ilk tanıtımını yaptı.

Epic’in birkaç haftadır Fortnite’ı Sezon 7’ye hazırlıyordu ve ipuçları adanın soğuduğunu, kış temasının yaklaştığını açıkça gösteriyordu. Yeni kozmetikter ve karla ilgili söylentilerin ardından şu anda Battle Royale adasına yaklaşan büyük kar fırtınasıyla ilgili tartışmalar başladı.

Birçok oyuncu, Fortnite’in kış temalı bir harikalar diyarına dönüşeceğini umuyor ve Epic’in Sezon 7 için yaptığı ilk tanıtım ne olduğunu tam olarak açıklamasa da donuk tasarımlar ve “Dondurucu soğuklar…” yazısı durumu net bir şekilde açıklıyor. Tahminler doğru!

Epic, gizemli bir kapşonlu figürün görüntüsüyle, buzdan bir taç gibi görünen şeyin altından bakan gözlerle Sezon 7’yi karşıladı. Bazı oyuncular karakterin gelecek sezonun yıldızı olacağını ve muhtemelen yaklaşmakta olan fırtınanın sorumlusu olduğunu varsayıyor.

Gerçekten de, yakın zamanda keşfedildiği gibi ufuktaki bulutlar aslında hızla yaklaşan bir buzdağını gizliyor ve tepesinde kral ya da kraliçe temasına uyan bir kale yer alıyor.

Going as close to the iceberg as possible from r/FortNiteBR

Yine de Sezon 7 tanıtım görseline yakından bakacak olursanız, muhtemelen figürün omzunda snowboard yapan karakteri göz ardı etmemeliyiz. Karla kaplı bir harita için oldukça olası bir ipucu.

Fortnite, The Game Awards etkinliğinde olacak

Epic’in tweet’i, aynı zamanda Fortnite Sezon 7‘nin 2 gün sonra başlayacağını (6 Aralık 2018) da doğruladı. Muhtemelen bu bir tesadüf değil. Geoff Keighley bu yıl gerçekleşecek The Game Awards için bazı Fortnite haberi paylaştı.

Bu haberin ne olabileceğine dair kanıt yok ve Epic temsilcisi: “Geoff burada Fortnite Season 7’nin lansmanı hakkında konuşmuyor.” diyerek onayladı. Ancak Keighley’in tweet’i bir duyuru veya dünya çapında bir gösteriyi vurguluyor. Yaklaşan bir oyun içi etkinliğe ya da gösteriyi izleyenlere verilecek özel bir öğeye işaret edebilir.

The Game Awards 2018, 7 Aralık Cuma TSİ 04.30’da başlayacak. Merak edenler The Game Awards’ta 30 kategoride yarışacak adaylara göz atabilirler.