Fallout 76 B.E.T.A. ve PC sürümü Steam’de olmayacak

Fallout 76‘nın, tam sürüm oyunu ve yakında yayınlanacak B.E.T.A. versiyonu sadece Bethesda.net aracılığıyla piyasaya sürülecek ve Steam‘e gelmeyecek.

Fallout 76 PC sürümü Steam’de yayınlanmayacak

Fallout 76 B.E.T.A.‘nın (Break-It Early Test Application) büyük olasılıkla tam oyun olacağı ve oyun çıkınca ilerlemenin kaldığı yerden devam edeceğini açıklayan Bethesda ayrıca betanın “Xbox One, PlayStation 4 ve PC’de (Bethesda.net üzerinden)” sunulacağını da ekledi.

Bir Bethesda temsilcisi PC Gamer‘a, PC sürümü hakkında konuştu: “Fallout 76’nın hem B.E.T.A.’ya hem de lansmana yönelik PC sürümüne sadece Bethesda.net üzerinden erişilebilecek, Steam’den değil.”

Fallout 76 fallout 76

Bu açıklamaların, oyunun Steam‘e hiç gelmeyeceği anlamını taşımadığı da belirtildi. Fallout Shelter’ın PC versiyonu Temmuz 2016’da Bethesda.net’te yayınlanmış ve Mart 2017’de Steam’e gelmişti.

B.E.T.A. Ekim ayında, ilk olarak Xbox One’da sunulacak ve Bethesda öncelikle oyunu katılımcı bir perakendeciden ön sipariş edenleri dahil edecek.

Ayrıca QuakeCon 2018, Perşembe günü başlıyor ve 10 Ağustos Cumartesi günü, Todd Howard ve diğer Bethesda Game Studios geliştiricileri, çevrimiçi Fallout 76 hakkında daha fazla bilgi veren bir panel düzenleyecekler.