Bethesda ücretsiz Fallout 76 kanvas çantaları dağıtmış!

Bethesda’nın Fallout 76 Power Armor Edition çantalarının kalitesinden memnun olmayan mağdurlar oldukça öfkeli. Bethesda maliyet sebeplerinin arkasına sığınsa da, daha önce içerik üreticilerine ücretsiz olarak kanvas çantalar dağıttığı ortaya çıktı.

Geçtiğimiz günlerde Fallout 76’nın Power Armor Edition sürümüyle gelen çantaların naylon malzemeyle geldiğini belirten şikayetler Bethesda’nın başını ağrıtmıştı. Oldukça pahalı olan koleksiyoncu sürümünde vadedilen kanvas taşıma çantasından daha ucuz bir malzeme kullanıldığı ortaya çıkmıştı. Bethesda şikayetlerin ardından yanlış yapılan çanta tanıtımının açıklamasını değiştirdi ve haliyle bu çözüm de işe yaramadı. Sonrasında geliştirici komik bir çözüm önerisiyle oyunculara 5 dolarlık oyun parası önermişti.

Ayrıca Bethesda temsilcisi, tanıtımlarda gösterilen çantanın prototip olduğunu ve maliyetinin yüksek olduğunu söyleyerek oyunculara talihsiz bir müşteri hizmetleri deneyimi yaşatmıştı. Bethesda iddiaları reddederek personelin sözleşmeli olduğunu söylemiş ve gülünç şekilde iddialardan sıyrılmaya çalışmıştı.

Bethesda çanta mağdurlarından özür diledi

Bethesda sonunda tüm yaşananlar için özür diledi ve gelecekte daha iyisini yapacaklarının sözünü verdi.

Ancak, Bethesda’nın daha önce kanvas çantalar yaptığı da anlaşıldı. Sadece Power Armor koleksiyonu için de değil. YouTuber HeelsvsBabyface Ekim ayında YouTube’daki içerik oluşturucuların yaptığı kutu açılımı videolarında Fallout 76 etkinliğinde dağıtılan kanvas sırt çantasını gösterdi.

Fallout 76 kanvas çanta fallout 76

Açıkçası bu çantalar da Fallout 76 Power Armor Edition tanıtımındakiyle aynı değil. Muhtemelen çok farklı nedenlerle yapılmış, çok farklı çantalar. Eh, isteyince yapılabiliyormuş demek ki.

Fallout 76 PC, PlayStation 4 ve Xbox One platformları için çıktı. Oyun hakkında sıkça gelen şikayetler gündemde ve ABD’li avukatlar şu anda Bethesda’ya karşı “PC oyuncularını oynanamaz bir deneyimle bıraktığı” için toplu dava açmak amacıyla kanıt topluyorlar.