Fallout 76’nın iade politikası oyuncuların kafasını karıştırdı

Fallout 76 çıktığı günden beri teknik sorunlarla anılıyor. Özellikler PC versiyonu, 50 GB oyun verisi silen ve oyuncuları ölümsüzleştiren bir hata da dahil olmak üzere çeşitli problemler yaşadı. Bazı oyuncular için sorunlar dayanılmaz bir boyut aldı ve birçok oyuncu Bethesda oyun istemcisi aracılığıyla geri ödeme talep etmeye başladı. Ancak, oyuncuların karmaşık sonuçlar elde etmesiyle birlikte, Bethesda’nın geri ödeme politikası müşterileri şaşırttı. Öyle ki, bu durum bir Amerikan hukuk şirketinin dikkatini çekti.

Fallout 76 oyuncuları arasında baş gösteren karışıklık, geçen hafta Reddit’te PC geri ödemeleri hakkında yapılan paylaşımlarla başladı. Oyuncular, Bethesda’nın para iadelerini destek bileti gönderdikten hemen sonra yaptığını iddia etti. Bu durum sıra dışı görünüyordu. Çünkü Fallout 76’nın şartları ve koşulları göz önüne alındığında, yazılımı kullanıldıktan sonra geri ödeme için başvuruda bulunamıyorsunuz.

Takip eden günlerde diğer oyuncular, “Fallout 76’yı indiren müşterilerin geri ödeme için uygun olmadığı” gerekçesiyle başvurularının reddedildiğinden şikayetçi oldular. Bethesda, geri iade politikasını henüz kamuya açıklamadı.

Fallout 76 ölümsüzlük hatası fallout 76

Washington D.C. merkezli hukuk şirketi Migliaccio & Rathod LLP, Fallout 76 geri ödemeleriyle ilgili çok sayıda şikayet geldiğini, Bethesda’yı aldatıcı ticaret uygulaması şüphesiyle araştıracağını açıkladı. Bildiride, Bethesda’nın yoğun şekilde hatalı bir oyun yayınladığı ve şu anda teknik sorunları nedeniyle oynayamayan bilgisayar kullanıcılarına para iadesi yapmayı reddettiği iddia edildi.

Blog yazısında Fallout 76 için problemlerin başladığını kanıtlayan 56 GB’lık yamadan da bahsediliyor. Ayrıca: “Fallout76 ‘daki sayısız hata nedeniyle para iadesi almaya çalışan oyuncular, oyunu indirdiklerinden bu yana oynayamadılar ve gelen yamalarla oynanabilir bir duruma getirilinceye kadar sıkıntılı bir deneyimle ile başbaşa bırakıldılar.” yorumu yapıldı.

Bazı oyuncular toplu dava açılmasını umuyor, ancak temkinli olmak için de bazı nedenleri var. Hukuk bürosu, aslında bu aşamada soruşturma yapıldığına dair herhangi bir kanıt sunmamakta ve yasal olarak harekete geçmeksizin sadece rutin blog yazılarından birini yazmakta.