Fallout 76’daki hata karakterleri kalıcı olarak ölümsüz yaptı

Normalde oyunlarda ölümsüzlük modu eğlencelidir. Etrafınızdaki düşmanlar ezilmeye hazır ve ortalığı dağıtmak için daha iyisi olamaz. Peki ya ölümsüzlük modu kilitlendiğinde ne olur? Bir Fallout 76 oyuncusunun başına tam olarak bu geldi ve şimdi de ölmeye çalışıyor.

Reddit kullanıcısı Brogadyn Fallout 76 başlığında 40. seviye civarında karakterlerini ölümsüz yapan bir bug hakkında şikayette bulundu.

Brogadyn: “Hatta yüzüne bir nükleer patlama bile yese bile iyi olabilir. Onun ölmesini istesem bile (bu noktada çok fazla şey yaptım), ölebilmesinin yolu yok.” diye yazdı. Ayrıca boğulmanın bile işe yaramadığını belirtti.

Fallout 76 ölümsüzlük hatası fallout 76

Hatalar ve teknik sorunlarla uğraşan Fallout 76, Brogadyn’in karakterinin sıfır veya negatif sağlık puanına sahip olduğunu düşünüyor. Karakter bazen bir miktar sağlığa kavuşsa da düşmesi ölümle sonuçlanmıyor.

Bir hafta önce gerçekleşen bu hatanın sonucu olarak, oyuncu daha sıkıcı bir oyunla ile sınırlanmak zorunda kaldı. Çünkü keşif yapmak istemiyordu ve PvP modu ölümsüzlük yüzünden mahvoldu. Karakterleri neredeyse 100 seviyeye ulaştı ve şişe kapağı sınırına ulaştı.

Sonunda çareyi Bethesda müşteri desteğine yazmakta aradı. Sadece karakterleri üzerinde aktif olan durum etkilerini kontrol ettiklerini gösteren otomatik bir yanıt aldı.

Neyseki Fallout 76’daki bu hata çok yakında giderilecek ve Brogadyn’in karakterleri nihayetinde huzura kavuşacak. Aslında o zamana kadar ölümsüzlüğün tadını çıkarsa iyi olur.

Fallout 76 hakkında gelecek haber ve güncellemeler için takipte kalın.