eFootball PES 2021, sezon güncellemesi olarak gelebilir

Konami, PES serisine her yıl düzenli olarak yeni oyunlar ekliyor. Ancak Microsoft Store’da ortaya çıkan bir sayfaya göre eFootball PES 2021 ayrı bir oyun olarak değil, geçen yılki eFootball PES 2020’ye “Sezon Güncellemesi” olarak gelebilir.

Microsoft Store’da ortaya çıkan sayfada “eFootball PES 2021 Season Update” adlı bir içerik listelendi. Sayfada, serinin yeni oyununun özel yıl dönümü fiyatı ile sunulacağı ve eFootball PES 2020’nin en son oyuncu verilerini ve kulüp kadrolarını içeren güncellenmiş bir sürümü olacağı belirtiliyor.

eFootball 2021, güncelleme olarak sunulabilir

efootball pes 2021 sezon güncellemesi efootball pes 2021

Koronavirüs dünya çapındaki spor etkinliklerinin ve futbol liglerinin ertelenmesine neden oldu. Yaşanan gecikmeler, eFootball PES 2021’de de benzer bir etki yaratacak. Yeni sezonda transfer dönemi tarihleri değişeceğinden dolayı bu yıl popüler futbol oyunları da içeriklerini gerçek hayatla uyuşacak şeklide sunmayı planlıyor. Bu nedenle Konami, yeni oyunu eFootball PES 2021’i Veri Paketi gibi sunabilir.

PES ve FIFA serisinin oyunları yıllık olarak bağımsız şekilde piyasaya sürülüyor. Her yeni oyunda içerik ve özellikler açısından yenilikler yapılsa da, değişim artık yeterince tatmin edici olmuyor. Bu nedenle, her sene oyunlara tam sürüm parası vermek yerine güncelleme olarak daha düşük fiyattan almak makul bir çözüm olabilir. Konami eFootball PES 2021 ile oyuncuların beklentilerine yanıt verebilir.

PES serisi geçtiğimiz günlerde İtalyan devleri Inter Milan ve AC Milan’ın lisansını uzatmayacağını duyurarak hayranlarına hayal kırıklığı yaşatmıştı. Ancak eFootball PES 2021‘de yapılacak bu değişiklik, oyunu yeniden cazip bir noktaya taşıyabilir.