Doom Eternal’a tek oyunculu DLC gelecek

2016’da yayınlanan DOOM için tek oyunculu DLC eksikliğinden dolayı hayal kırıklığına uğradıysanız, sizin için iyi haberlerimiz var. Oyunun Yönetmeni Marty Stratton, QuakeCon 2018 sırasında, yaklaşan yeni DOOM Eternal‘ın, tek oyunculu DLC’ye sahip olacağını doğruladı.

DOOM Eternal ve seri için planlar var

Etkinlik sırasında Polygon‘a konuşan Stratton, önceki oyunun gelişimine değindi ve eğer DOOM için farklı bir şey yapabilseydi, bunun geriye dönüp daha fazla içerik eklemek olduğunu belirtti:

“Dürüst olmak gerekirse, geçmişte farklı olarak yapmak istediğim bir şey varsa, o da insanlara lansman sonrası daha fazla şey vermekti … Yani bunu zaten planlıyoruz ve ben de bunu sabırsızlıkla bekliyorum. Bütün planımız hakkında konuşacağız.”

Doom Eternal doom eternal

Stratton, DOOM Eternal‘in tek oyunculu DLC’sinin, diğer oyuncuları istila etmemize olanak tanıyacak Invasion (Akın) özelliği ile gelebileceğini öne sürdü.

“Bu da eğlenceli, çünkü ne zaman DLC campaign’ine Invasion içinde bir rol yerleştirsek, bilirsiniz, sadece bu, oyunu daha da değerli kılar.”

DOOM Eternal, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch ve PC için geliştiriliyor. Dün Doom Eternal’ın hikaye ve oynanış özellikleri açıklamıştı.