DOOM: Annihilation filminin çıkış tarihi açıklandı

DOOM Eternal bu yıl DOOM heyecanını yaşayacağımız tek yapım değil. Yapımcılığını Universal 1440 Entertainment’ın üstlendiği DOOM: Annihilation blu-ray olarak 1 Ekim’de çıkacak. Popüler oyun serisi Dwayne “The Rock” Johnson’ın başrolünü oynadığı 2005 yapımı DOOM’un ardından DOOM: Annihilation ile ikinci kez uyarlancak.

DOOM: Annihilation ilk kez duyurulduğunda sevenlerinin ilgisini çekse de oyun serisinin geliştiricisi id Software filmin prodüksiyonuyla hiçbir ilgisi olmadığını açıkladı. Ardından filmin beyaz perdeye gelmeyeceğinin açıklanması hayal kırıklığı yarattı ve filmin fragmanına verilen tepki son derece olumsuzdu. Takipçiler filmin düşük bütçeli gibi görünen tarzını eleştirdi.

DOOM: Annihilation bir grup bilim insanının cehennemden açılan antik bir portalı keşfettikten sonra çağrılan bir grup askerin macerasını konu alacak. Görevleri tabii ki şeytan ordularını yok etmek ve gezegeni kurtarmak. Oyun serisi her zaman hikayesiyle öne çıktı ve anlatının bir kez daha filmde nasıl kurgulanacağını görmek ilginç olacak. Filme verilen olumsuz tepkilere rağmen, serinin geçmişine sadık kalması halinde beğenilebilir.

Annihilation filminin yanı sıra 22 Kasım 2019’da DOOM Eternal‘ı oynama şansına da sahip olacağız. 2016 yılında geri dönen DOOM oyununun başarısı göz önüne alındığında Eternal’dan da beklentiler büyük. Ayrıca oyun E3 2019‘da harika bir gösteri yaptı ve birçok eleştirmen üzerinde olumlu bir izlenim bıraktı.

Yeni filmin nasıl karşımıza çıkacağını merakla bekliyoruz. Belki de sanıldığından çok daha iyi olabilir. Kan gövdeyi götürecek.