Devil May Cry 5 DLC olarak daha fazla karakter alabilir

Devil May Cry 5 yakında gelecek ve oyunda 3 oynanabilir karakter olacağını biliyoruz. Ancak bu rakamın artma ihtimali var. Henüz kesinleşmese de DLC aracılığıyla ek oynanabilir karakterler görebiliriz. Yönetmen Hideaki Itsuno Gameshot’a verdiği röportajda kararın oyuncuların talebine bağlı olduğunu söyledi. Henüz onaylanmasa bile bu beklenti kesinlikle heyecan verici.

Devil May Cry 5’te Dante ve Nero serinin ana karakterleri olarak yer alacak. Aynı zamanda esrarengiz bir karakter olan V de tanıtılacak. Temel olarak oyun, her zamanki Devil May Cry düşman ordularını biçme mekaniğine sahip olmasına rağmen, 3 karakter de farklı oynanış tarzı sunacak. Hem hikaye, hem de oynanış açısından V hakkında çok fazla gizem var. Saldırıda kullanabileceği farklı şeytanlara erişimi var ve ona daha dolaylı bir mücadele tarzı veriyor. Devil May Cry 5 ile oynanışta yapılan büyük değişikliklerin yanı sıra yeni karakterin işleyişini görmek ilginç olacak.

Devil May Cry 5 - V devil may cry 5
DMC 5 – V

Oynanabilir yeni karakterin kim olacağını merak ediyoruz. Devil May Cry 5 Trish, Lady ve Vergil üçlüsünün yanı sıra yeni karakter Nico’yu da içeriyor. Bu karakterlerin yanı sıra aynı zamanda sürpriz bir karakter de olabilir. Devil May Cry 5’in DLC planları hakkında pek açıklama gelmese de, oyunda mikro ödeme sisteminin olacağını biliyoruz. Ayrıca çok oyunculu sisteme değindiğimiz yazımızı okuyabilirsiniz.

Devil May Cry 5 PlayStation 4, Xbox One ve PC için 8 Mart 2019’da gelecek.