Devil May Cry 5’in çok oyunculu sistemi detaylandırıldı

Devil May Cry 5, oyuncuların birbirlerinin oyunlarında konuk olarak görünmelerini sağlayan bir çok oyunculu moda sahip olacak. Buna cameo (küçük rol) sistemi deniyor ve Nero, Dante ve V’nin birbirleriyle savaştığını göreceğiz.

Capcom Unity‘deki bir gönderide, şirket Devil May Cry 5’in öncelikli olarak tek oyunculu bir deneyim olduğunu, ancak üç kahramanın birbirleriyle mücadele edecekleri ve zaman zaman kooperatif olarak çalışabilecekleri bir mod istediğini söyledi.

Devil May Cry 5 çok oyunculu sistemi şöyle çalışacak: Oyuncular internete bağlıyken, birbirlerinin oyunlarında gerçek zamanlı ya da hayalet oynanış kayıtlarıyla konuk olarak görünümlerini oluşturacaklar. Göreve bağlı olarak arka planda başka bir oyuncu göreceksiniz, ancak diğer durumlarda aslında yan yana savaşacaksınız.

Devil May Cry 5’in odağı benzersiz tek oyunculu deneyim

Capcom: “Odak noktamız, hiç olmadığı gibi bir tek oyunculu deneyim sağlamak. Bu yüzden çok oyunculu sistem, aynı zamanda kesinti olmadan her zaman sorunsuz olmasını da sağlayacak.” dedi.

Bir konukla görevi bitirdiğinizde, iyi bir gösteri ortaya koyduğunuzu düşünüyorsanız, diğer oyuncuları değerlendirebileceksiniz. Eğer başka oyuncudan puan alırsanız, ödüllendirileceksiniz.

Capcom, Devil May Cry 5’teki bazı görevlerin sadece tek oyunculu olduğunu vurguladı. Hikayede karakterlerin kesiştiği yollar yoksa, rol alamazsınız. Çevrimdışı oynarsanız, diğer oyuncular yerine geliştirme ekibinin hayalet oynanış kayıtlarını göreceksiniz.

Devil May Cry 5 devil may cry 5

Devil May Cry 5 demo Xbox One’da bugün yayınlandı. Nero ile Red Queen kılıcı ve Blue Rose el topunun yanı sıra, Overture ve Gerbera Devil Breakers silahlarını kullanabileceksiniz. Ayrıca, sonunda Goliath’a karşı mücadele edeceğiniz bir boss savaşıyla neredeyse bütün bir görevi oynayabileceksiniz. Demo, 7 Aralık – 6 Ocak 2019 tarihleri arasında mevcut olacak.

Son olarak, Bloody Palace modunun Devil May Cry 5’le geri döneceğini belirtelim. Ancak 8 Mart 2019’daki lansmanla beraber dahil olmayacak. Capcom Nisan 2019’da ücretsiz bir güncellemeyle oyunun bir parçası olarak eklemeyi planlıyor..