Detroit: Become Human ve Beyond Two souls PC’ye geliyor

PlayStation özel oyunları Detroit: Become Human ve Beyond: Two Souls 2019’da Epic Games Store‘a gelmeye hazırlanıyor. Daha önce Heavy Rain’in de yeni platformuna açılacağı ortaya çıkmıştı ve Quantic Dream’in bu 3 oyununun PC platformuna gelişi doğrulandı. İlginç bir şekilde Epic Games Store’un 1 yıllık özel anlaşması var ve bu oyunların daha sonra diğer PC platformlarına da gelebileceği anlamına geliyor.

Quantic Dream oyunları yalnızca PlayStation konsollarında özel olarak geliştirilmişti. Heavy Rain 2010’da PS3’te, Beyond: Two Souls 2013’te yine PS3’te ve son olarak Detroit: Become Human 2018’de PS4’te yayınlandı. Yakın zamanda Quantic Dream’in artık sadece PlayStation’a özel oyunlar yapmayacağı açıklanmıştı ve bu oyunların PC platformuna açılması şaşırtıcı değil.

Quantic Dream’in CEO’su Guillaume de Fondaumiere, stüdyonun daha geniş bir oyuncu kitlesine genişlemesinden heyecan duyduğunu ve PC’ye geçişin meyvelerini toplayacaklarını belirtti. Ayrıca son 10 yılda Sony‘ye minnettarlığını dile getirdi ve ekibin istedikleri oyunları yapmalarına izin verdikleri için teşekkür etti.

Şimdilik bu oyunlar PlayStation konsollarına özel olarak devam ediyor. Ancak eğer PC oyuncusuysanız, hikaye odaklı en iyi oyunlardan bazılarını deneyimlemek için harika bir fırsat.

Heavy Rain dört karakterin perspektifinden bir seri katile odaklanıyor. Beyond: Two Souls doğaüstü güçleri olan bir kızı konu alıyor ve Detroit: Become Human androidlerin içindeki insana odaklanıyor ve politik meselelerle ciddi bağlantılar kuruyor.

Şu anda oyunlar için çıkış tarihi veya fiyatı açıklanmadı, ancak yılın ilerleyen zamanlarında yayınlanmaları planlanıyor. Detroit: Become Human geçtiğimiz senenin anlatı odaklı en iddialı oyunlarından biriydi ve oyunculardan olumlu eleştiriler almıştı.

Epic Games Store: Heavy Rain, Beyond: Two Souls, Detroit: Become Human