Deathloop bir kez daha ertelendi: Eylül ayında gelecek

Deathloop bir kez daha ertelendi: Eylül ayında gelecek
Arkane Lyon tarafından geliştirilen birinci şahıs aksiyon macera oyunu Deathloop ertelendi. Oyunun geçtiğimiz yıl duyurulan ilk gecikmenin ardından 21 Mayıs'ta piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Ancak stüdyo, Deathloop'un bir kez...

Arkane Lyon tarafından geliştirilen birinci şahıs aksiyon macera oyunu Deathloop ertelendi. Oyunun geçtiğimiz yıl duyurulan ilk gecikmenin ardından 21 Mayıs'ta piyasaya sürülmesi planlanıyordu. Ancak stüdyo, Deathloop'un bir kez daha ertelendiğini açıkladı.

Arkane Lyon, Twitter üzerinden yaptığı yazılı açıklamada Deathloop'un çıkış tarihinin 14 Eylül 2021'e ertelediklerini duyurdu. Stüdyo, erteleme kararını çalışanların sağlığı ve güvenliği için aldığını öne sürdü. Ayrıca Deathloop'un kalitesinden ve ekibin hedeflerinden taviz vermeyeceklerini; bu ekstra zamanı eğlenceli, tarz sahibi ve akıllara durgunluk veren bir oyun deneyimi hazırlamaya harcayacaklarını belirtti.

Deathloop, salgın sürecinin getirdiği zorluklara yenik düştü

Deathloop

Deathloop, ilk olarak 2019'da yayıncı Bethesda Softworks'ün E3 sunumu sırasında duyuruldu. O sıralar oyunun 2020'de piyasaya sürülmesi planlandı. Ardından Arkane Studios, geçtiğimiz Ağustos ayında pandemi sürecinin getirdiği zorlukları öne sürerek, Deathloop'u 2021'e ertelediklerini açıkladı. Ancak 21 Mayıs olarak açıklanan çıkış tarihi bu kez 14 Eylül'e kaydırıldı.

Deathloop, COVID-19 salgını nedeniyle geciken tek oyun değil. Geçtiğimiz yıldan beri birçok geliştirici oyunlarını erteledi. The Lord of the Rings: Gollum, Hogwarts Legacy ve Gotham Knights, 2022 yılına ertelendi. PlayStation özel oyunu Gran Turismo 7 de 2022'ye itilen bir diğer oyun oldu. Left 4 Dead geliştiricilerinin yeni oyunu Back 4 Blood, Ekim ayına kaydırılırken; LEGO Star Wars: The Skywalker Saga süresiz olarak ertelendi.

Bethesda'nın Microsoft tarafından satın almasına rağmen Deathloop, 14 Eylül'de sınırlı süre için PlayStation 5'e özel olarak gelecek. Oyun aynı zamanda PC için de piyasaya sürülecek. Gelecek haber ve duyurular için takipte kalın!

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir