Death Stranding’in TGS 2019 tanıtımı 49 dakika uzunluğunda!

Tokyo Game Show için geri sayım başladı. Sony ve Hideo Kojima’nın PlayStation 4’e özel Death Stranding için düzenleyeceği etkinlik dolu dolu geçecek gibi görünüyor. Üstelik artık oynanış görüntülerinin uzunluğu hakkında da net bir fikrimiz var.

Hideo Kojima Twitter’dan takipçileriyle sıkça etkileşimde bulunuyor ve yaratıcı yönetmen Death Stranding’in oynanış videosunun 49. dakika süreceğini ortaya koydu. Kojima üzerinde çalıştığı video için düzenleme ekranını gösteren bir fotoğrafla “49 dakika uzunluğunda olacak” mesajını paylaştı. Yani TGS 2019’da kafalardaki soru işaretlerini çözebilme fırsatı yakalayacağız. Belki de beynimiz daha fazla sulanacak. Bilemedik…

Hideo Kojima Gamescom sırasında TGS 2019’a daha fazlasını sakladığını açıklamıştı. Ancak bu kadar uzun olacağını beklemiyorduk. Gamescom daha çok Death Stranding’deki karakterlere odaklanıyordu ve oyun mekanikleri kısaca sergilenmişti. Daha fazlasını görmek için sabırsızlanıyoruz.

Sony, TGS 2019 programının parçası olarak Death Stranding’i 3 ayrı günde göstermeyi planlıyor. Açıklanan programa göre oynanış görüntüleri 12 ve 13 Eylül’de yayınlanacak. Ardından 14 Eylül’de oyunun ses aktörleriyle derinlemesine tartışılacak.

Death Stranding 8 Kasım’da PS4’e gelecek. Zamanlamaya bakılırsa TGS 2019 lansman öncesi en kapsamlı gösterime ev sahipliği yapacak. Etkinlik boyunca gelecek tüm haber ve duyuruları buradan takip edebilirsiniz.