Death Stranding’in yükleme boyutu ortaya çıktı

ABD’li Perakendeci Best Buy’ın sitesindeki PlayStation 4 Pro 1 TB Limitli Sürüm Death Stranding Konsol Paketi’nin ürün listelemesi Hideo Kojima’nın yaklaşmakta olan bağımsız ilk oyunu birkaç yeni bilgiyi daha ortaya çıkardı. Sayfada Death Stranding’in yükleme boyutu ve isteğe bağlı çevrimiçi çok oyunculu özellikleri detaylandırıldı.

Death Stranding’in yükleme boyutunun olası bir ilk gün güncellemesi hariç 55 GB olduğu belirtildi. Yani şimdiden disklerinizde boş alan açmaya başlayın deriz. Yükleme boyutunun yanı sıra listelemeye eşlik eden yeni bir tanıtım görseli de paylaşıldı. İşte daha önce hiçbir tanıtımda rastlamadığımız o tasarım:

Death Stranding yeni sanat çalışması death stranding

Karşılaştırma yapabilmeniz adına; Death Stranding, geçtiğimiz yıl konsollarda gereksinim duyduğu alanla ses getiren Red Dead Redemption 2’nin yarısı boyutunda. Geçtiğimiz yılın favori oyunlarından PS4’e özel oyunu God of War’ın 38 GB’lık boyutundan da fazla. Aradaki farkın oyunun açık dünyası ve içeriğin genişliğinden kaynaklandığını tahmin edebiliriz.

Ayrıca Death Stranding’in eş zamansız çok oyunculu bileşenlerinin tamamen “isteğe bağlı” olduğu da ortaya çıktı. Oyuncular internet üzerinden dolaylı olarak ipuçları bırakmak ve yapı oluşturmak gibi özelliklerle etkileşime girip girmemeyi seçebilecekler. Ancak şu anda çevrimiçi modu tamamen devre dışı bırakıp bırakamayacağımız bilinmiyor. Geçtiğimiz ay çevrimiçi oyunun PlayStation Plus (PS Plus) aboneliği gerektirmediği ortaya çıkmıştı.

Kojima Productions’ın gizemli oyunu için geri sayım başladı. Death Stranding 8 Kasım’da PlayStation 4’e özel olarak gelecek. Bir aydan daha kısa süre içinde oyunla ilgili detayları oynayarak kapsamlı şekilde öğreneceğiz. Son olarak Limitli Sürüm Death Stranding PS4 Pro paketini buradan inceleyebilirsiniz.