Death Stranding’in çok oyunculu özellikleri PS Plus gerektirmeyecek

Death Stranding’in çok oyunculu bileşenlerinin PS Plus aboneliği gerektirmeyeceği doğrulandı. Oyunun limitli sürüm PS4 Pro konsolu tanıtılmıştı ve paketinin alt kısmında küçük bir sarı etiket bulunuyor. Etikette PS Plus alıcıları ve çevrimiçi oyunlar için gereksinimler konusunda bir uyarı yer alıyor. Ayrıca Death Stranding’in çevrimiçi özelliklerinin abonelik gerektirmediği açıkça ortaya koyuluyor.

Death Stranding’in çevrimiçi modları alışılmışın dışında bir türde karşımıza çıkacak ve PS Plus aboneliği muhtemelen pek mantıklı olmazdı. Oyun çok oyunculu asenkron bir deneyim sunacak. Örneğin; oyuncular açık dünyada diğer oyuncuların bulabileceği nesneler ve notlar bırakabilecekler. Buna karşılık bu nesneleri vb. bulan oyuncular, sosyal medya platformlarındaki etkileşimlere benzer şekilde “beğeni” bırakabilecekler.

Merak edenler için limitli sürüm PS4 Pro paketinde yer alan o not:

Death Stranding PS Plus aboneliği gerektirmeyecek death stranding

Birkaç hafta önce Kojima Tokyo Game Show sırasında yeni oyununun çevrimiçi işlevlerinden bazılarını gösterdi. Bir başkası tarafından bırakılmış merdivene beğeni bırakan oyuncu dikkate değer bir örnek teşkil ediyor.

Death Stranding geliştirme sürecini tamamladı ve 8 Kasım’da PlayStation 4 platformuna gelecek.