Cyberpunk 2077 için ilk ücretsiz DLC 2021 başlarında gelecek

Cyberpunk 2077 için ilk ücretsiz DLC 2021 başlarında gelecek
Cyberpunk 2077 lansman fragmanına yerleştirilen gizli bir mesaj, ücretsiz DLC'lerin 2021 başlarında gelmeye başlayacağını ortaya çıkarmıştı. CD Projekt RED, aksiyon RPG oyununun ücretsiz indirilebilir içerikleri için bir web...

Cyberpunk 2077 lansman fragmanına yerleştirilen gizli bir mesaj, ücretsiz DLC'lerin 2021 başlarında gelmeye başlayacağını ortaya çıkarmıştı. CD Projekt RED, aksiyon RPG oyununun ücretsiz indirilebilir içerikleri için bir web sayfası açtı. Stüdyo, sayfada ilk ücretsiz DLC'nin 2021 başlarında yayınlanacağını doğruladı.

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 lansmanından önce DLC planlarını detaylandırmayı hedefliyordu. Ancak oyun üç kez ertelendi ve geliştiriciler planlara bağlı kalamadı. Bu nedenle lansman sonrası içerikler hakkındaki açıklamalar da gecikti. Açılan DLC sayfası, stüdyonun işleri yoluna sokma ve topluluğun güvenini geri kazanma yolunda önemli bir adım. Ayrıca Ocak ayında ve Şubat aylarında yayınlanacak iki büyük yama, oyunun PS4 ve Xbox One sürümlerindeki sorunları çözmeyi amaçlıyor.

Cyberpunk 2077'nin DLC duyuruları web sayfasından yapılacak

Cyberpunk 2077, Keanu Reeves

Cyberpunk 2077 DLC sayfasında daha fazla ayrıntı sunulmadı. CD Projekt RED, son zamanlarda oyunun PS4 ve Xbox One sürümleriyle ilgili suçlamalarla boğuşuyor ve açılan davalara rağmen ek içerikler için çalışmaların devam ettiği mesajını veriyor. Oyuncular, ücretsiz ve premium DLC'lerin yanı sıra çok oyunculu modun ertelenip ertelenmeyeceğini de merak ediyordu. Görünüşe göre geliştirici, bu zorlu süreçte bahanelere sığınmayacak. Cyberpunk 2077'nin DLC sayfasına buradan erişebilirsiniz.

CDPR, geçtiğimiz günlerde yaptığı açıklamayla kendilerine dava açıldığını doğruladı. Daha önce ABD merkezli iki hukuk bürosu, stüdyoya Cyberpunk 2077 piyasaya sürülmeden önce yaptığı açıklamalarla oyuncuları yanılttığı ve yatırımcıları zarara uğrattığı gerekçesiyle dava açtığını duyurmuştu. Açılan davalar, CD Projekt yatırımcılarının zararlarını tazmin etme amacı taşıyor. Geliştirici, davalar karşısında kendisini savunmak için güçlü adımlar atacağını belirtti.

Cyberpunk 2077 iadelere rağmen piyasaya sürüldüğü ayda 13 milyon kopya sattı. Görünüşe göre yeni içerikleri heyecanla bekleyen hala çok fazla oyuncu var. DLC'ler hakkında gelecek haber ve duyuruları sizlere bildireceğiz.