CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 davasında güçlü bir savunma yapacağını açıkladı

Cyberpunk 2077 yüzünden CD Projekt RED aleyhine davalar açılmaya başladı. Geliştirici, aksiyon RPG oyununun tartışmalı sorunları nedeniyle ABD Kaliforniya Bölge Mahkemesinde açılan en az bir dava olduğunu kabul etti. Stüdyo, internet sitesi üzerinden yaptığı açıklamada, iddialar karşısında güçlü bir savunma yapacağını belirtti.

CD Projekt RED, yatırımcılar için yayınladığı bildiride, birlikte çalıştığı hukuk bürosundan kendilerine dava açıldığına dair teyit aldığını açıkladı. Stüdyo, oyunun PS4 ve Xbox One sürümleri ile ilgili olarak oyuncuları kasıtlı olarak yanılttığı ve yatırımcılarını zarara uğrattığı iddialarına karşı kendisini savunmak için “güçlü adımlar atacağını” söyledi.

Cyberpunk 2077, yatırımcıların zarara uğramasına sebep oldu

Cyberpunk 2077 CD Projekt RED

Geçtiğimiz hafta ABD merkezli iki hukuk bürosu, CD Projekt aleyhine dava açtığını duyurmuştu. Her iki dava da, geliştiricinin lansman öncesinde oyuncuları yanıltacak beyanlarda bulunduğunu ve yatırımcıları zarara uğrattığını öne sürüyor. Söz konusu davalar, CD Projekt hissedarlarının zararlarının tazmin etme amacı taşıyor. Şirketin açıklamasında, yapılan şikayetin talep edilen zarar miktarını belirtmediği söyleniyor.

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077 lansmanı öncesinde oyunun PS4 ve Xbox One’da şaşırtıcı derecede iyi çalıştığını açıklamıştı. Ancak oyuncular, kare hızı kararsızlığı ve çeşitli oyun içi hatalar bildirdi. PS4 üzerinde yapılan testlerde oyunun yoğun sahnelerde 15 FPS’ye kadar düştüğü görüldü. Sonunda stüdyo, oyunculara iade kapısını açtı. Yine de Sony, iade sürecini başlatmasının ardından oyunu PlayStation Store‘dan kaldırdı. CDPR, oyunun konsol sürümlerine yeterince zaman ayıramadığını itiraf etti ve Ocak ve Şubat ayında yayınlayacağı iki büyük yama ile sorunları çözme sözü verdi.

Cyberpunk 2077, iadelere rağmen 13 milyondan fazla kopya sattı. CD Projekt RED, yatırımcıları rahatlatmak için satış rakanlarını açıklama gereği duyduğunu belirtti. Ancak görünüşe göre stüdyo, yatırımcıları ikna etme konusunda başarılı olamadı. Davaların nasıl sonuçlanacağını merakla bekliyoruz.

yorum Yap