Cyberpunk 2077 film tadında bir hikaye sunacak

CD Projekt RED’in Görev Tasarımcısı Pawel Sasko merakla beklenen yeni oyunları Cyberpunk 2077‘nin yetişkin bir izleyici kitlesine hitap eden ağır konuları işleyen “film gibi” bir hikaye anlatacağını söyledi.

Geçtiğimiz hafta YouTube’da yayınlanan ve Reddit kullanıcısı TheNeonArcade tarafından çevrilen röportajda Sasko oyunun modern zamanlarla ilgili konulara değineceğini ve CD Projekt RED ürünlerinin çocuklar için tasarlanmadığını söyledi.

Çeviriye göre Sasko, Polskie Radio ile yapılan röportajda Cyberpunk 2077’nin sunacağı deneyimle alakalı olarak şunları aktardı:

[CD Projekt RED’in] hedefi yetişkin izleyici kitlesi için günümüzde karşılaştığımız konulara değinerek film gibi bir hikaye anlatmak. [Sasko] Cyberpunk 2077’nin oyuncak olmadığını ve çocuklar için olmadığını belirtiyor. Bugünün kültüründe ağır konulardan kaçınmaya çalıştığını ancak bunlardan uzak durmayacaklarını da ekliyor. Aslında oyunun onlarla yüklü olduğunu söylüyor. İnsanların düşünmesini istiyorlar ve ahlakımızın gidişatına karar vermemiz bize bağlı olacak. Ardından oyunun olaylara farklı bakış açılarından bakmamıza izin vereceğini söyleyerek devam ediyor. Böylece iyi ya da kötü bir konumda olacağımızı seçeceğiz. Amaç oyuncuya heyecan verecek nefes kesen bir hikaye.

Cyberpunk 2077 16 Nisan 2020’de PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye gelecek. Ayrıca geçtiğimiz günlerde Cyberpunk evreninin yaratıcısı Mike Pondsmith’in de oyunda yer alacağı doğrulandı.