Cyberpunk’ın yaratıcısı Cyberpunk 2077’de rol alacak

CD Projekt RED’in merakla beklenen oyunu Cyberpunk 2077‘deki tek özel karakter Keanu Reeves olmayacak. Cyberpunk’ın yaratıcısı Mike Pondsmith RPG’de oyununda görünecek. Bununla birlikte rolü Reeves’in Johnny Silverhand karakterinden daha küçük olabilir. Ayrıca Pondsmith’in bilim-kurgu başlığında kimi oynayacağını şimdilik bilmiyoruz.

Pondsmith Official Xbox Magazine’in Eylül 2019 sayısındaki röportajında Cyberpunk 2077’de görüneceğini doğruladı. Başlangıçta CD Projekt RED için belirli bir rol kaydetti ancak bu planlar suya düştü. Stüdyo Pondsmith için başka bir rol düşündü. Pondsmith: “Oyunda rolüm var. Aslında bir rol için kayıt yaptım ama benim için farklı bir rol buldular. Ama size bundan daha fazlasını açıklayamam. Size bunu söylüyorum çünkü çok fazla takipçi benim için ‘Oyunda olsa daha iyi olur’ diyor.” diyerek bazı ipuçları verdi.

Detay vermekten kaçındığı halde sözlerine şaka yoluyla devam etti: “Öyleyse oyundayım. Bir noktada düşünüyorum da [Johnny Silverhand] gitarını çalıyor ve ben de çıkıp basımı çalacağım [gülüyor].”

Şu anda Pondsmith’in rolü hakkında tahminden öteye gidemeyiz. Cyberpunk 2077’nin ana kahramanı V ve Johnny Silverhand dışında bir diğer karakterler hakkında pek bir şey bilinmiyor. CD Projekt RED ayın sonunda PAX West etkinliğinde olacak ve E3 2019 demosunu gösterecek. Yani yakında oyun hakkında daha fazla bilgi gelmesi muhtemel.

Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2019’da PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye gelecek. Oyunun yayınlanmasından birkaç gün sonra, 21 Nisan’da, Dark Horse’un The World of Cyberpunk 2077 kitabı satışa sunulacak. Ayrıca Cyberpunk 2077 – Afterlife: The Card Game ile oyuncuların Night City’nin tekinsiz bölgelerinde Fixer rolünü üstlenecekleri stratejik masaüstü oyunu da 2020 yılında piyasaya sürülecek.

CD Projekt RED’in birinci şahıs nişancı RPG’si hakkında gelecek haber ve güncellemelere buradan erişebilirsiniz. Takipte kalın!