Cyberpunk 2077, Cyberware kullanmadan bitirilemeyecek

CD Projekt RED daha önce oyuncuların Cyberpunk 2077’yi kimseyi öldürmeyi tercih etmeden oynayabileceğini doğrulamıştı. Bununla birlikte oyunu belirli zorluk türlerinde oynayanlar için ne kadar barışçıl ilerleyeceği noktasında sınırlamalar olacağı belirtilmişti.

Cyberpunk 2077 Facebook hesabı oyunu Cyberware olmadan tamamlamanın mümkün olmadığını açıkladı. Cyberware oyunda karakterinize uygulayacağınız sibernetik protezler. Başlangıçta pratik ve tıbbi amaçlar için geliştirilse de o zamandan beri zamanla Night City’de yaşam tarzı haline geldiler. Bir takipçi oyunun resmi Facebook sayfasına oyunun sade bir şekilde bitirip bitirilemeyeceğini soran özel bir mesaj gönderdi. Gelen cevapta: “Oyunu sade bir şekilde bitiremezsiniz çünkü bazı Cyberware(ler) görevlerle yüklenecek.” denildi ve böyle bir seçeneğin olmayacağı doğrulandı.

Aslına bakılırsa sorunun temeli biraz yanıltıcı. Cyberpunk 2077 hesabına ulaşan takipçi Deus Ex: Human Revolution’daki “Factory Zero” başarımını örnek gösterdi ve o şekilde bağlantı kurdu. Ancak kupa oyunun ana hikayesine hiçbir şekilde bağlı değildi. Oyuncular sonradan gelen The Missing Link genişlemesinde Adam’ın yükseltmelerini açmadan tamamlarlarsa kupayı kazanıyorlardı.

Cyberpunk 2077 oyuncularının en azından hikayede Cyberware kullanmaları gerektiğini öğrenmek şaşırtıcı değil. CD Projekt belki Deus Ex’te olduğu daha sonra bunu talebe göre bir zorluk olarak oyuna DLC yoluyla ekleyebilir.

CD Projekt geliştiricileri birkaç hafta önce Cyberpunk 2077‘nin lansman sonrası DLC alacağını açıkladı. Stüdyo The Witcher 3’te olduğu gibi ücretli ve ücretsiz genişlemeler sunmayı planlıyor. Ayrıca oyunun çok oyunculu bileşenleri üzerinde araştırmalar devam ediyor ve lansman sonrasında gelme ihtimali var.

Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020’de PS4, Xbox One, PC ve Stadia platformlarına gelecek.