Cyberpunk 2077’nin DLC planları The Witcher 3 ile benzer

CD Projekt RED son zamanlarda Cyberpunk 2077’nin lansman sonrası DLC planlarını açıklamaya başladı. Stüdyo heyecanla beklenen bilim kurgu RPG oyununu hem ücretsiz içerikler hem de ücretli hikaye genişlemeleriyle geliştirmek istiyor. Seviye Tasarımcısı Max Pears ücretsiz içeriklerin neleri kapsadığı ve oyuncuların neler beklemesi gerektiği konusunda daha detaylı bilgi verdi.

Pears’a göre, CD Projekt lansman sonrası DLC noktasında The Witcher 3 ile aynı stratejisiyi devam ettirmeyi planlıyor. Tokyo Game Show 2019’da Video Game Chronicle ile yapılan röportaj sırasında geliştiriciye CD Projekt’in Cyberpunk 2077 için ücretsiz içerik planı hazırlayıp hazırlamadığı soruldu. Pears oyuna gelecek genişlemelerin hangi açıdan işleyeceği konusunda söyleyecek pek fazla şeyi olmadığını belirtti. Yine de The Witcher 3 modelinin ekibi yönlendirdiğini açıkladı.

“Seviye tasarımcısı olarak bu benim kararım değil ama ekibin kesinlikle ne yapmamız gerektiğini araştırdığını biliyorum. Witcher 3 ile oyun topluluğa yönelik yaşam kalitesi güncellemeleriyle daha iyi bir hale geldi. Tıpkı kullanıcı arayüzünü ve bu gibi şeyleri geliştirdiğimiz gibi. Geri bildirimleri dinleyeceğiz amaönce DLC’nin ne olacağına odaklanmamız gerekiyor.”

The Witcher 3’ün lansman sonrası güncellemeleri gerçekten kalite bakımından birçok iyileştirme getirse de başka unsurlar da vardı. Geralt için yeni zırh setleri, Yennefer ve Ciri için kozmetik değişiklikler ve ek silah setleri oyuna eklenmişti. Ücretsiz içerikler bile yan görevler içeriyordu.

Ayrıca The Witcher 3’ün başarılı hikaye genişlemelerini de (Hearts of Stone ve Blood and Wine) konuşan Pears Cyberpunk 2077 stratejileri hakkında şunları ekledi: “Witcher 3’ten ve DLC’lerin nasıl işlediğine dair çok şey öğrendik. Öğrendiklerimiz DLC’yi Cyberpunk’a nasıl uygulayacağımızla ilgili bir strateji sundu. Witcher 3’ten öğrendiklerimizi almaya çalışacak ve uygulayacağız.”

Cyberpunk 2077, 16 Nisan 2020’de PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına gelecek. Dark Horse tarafından 21 Nisan 2020’de yayınlanacak The World of Cyberpunk 2077 kitabı oyuncuları Night City’ye daha da sürükleyecek.