Cyberpunk 2077'nin devasa 1.2 yaması yayınlandı

Cyberpunk 2077'nin devasa 1.2 yaması yayınlandı
Cyberpunk 2077, hatalar ve performans sorunları nedeniyle sıklıkla eleştirilerin odağında oldu. Öyle ki oyunculardan gelen şikayetler, aksiyon RPG oyununun PlayStation Store'dan kaldırılmasına ve CD Projekt RED aleyhine davalar açılmasına...

Cyberpunk 2077, hatalar ve performans sorunları nedeniyle sıklıkla eleştirilerin odağında oldu. Öyle ki oyunculardan gelen şikayetler, aksiyon RPG oyununun PlayStation Store'dan kaldırılmasına ve CD Projekt RED aleyhine davalar açılmasına neden oldu. Ancak stüdyo, oyunu düzeltmek için yoğun çaba harcıyor. Cyberpunk 2077'nin yeni yayınlanan 1.2 yaması oyundaki yüzlerce hatayı düzeltiyor.

CD Projekt RED, Ocak ayında yayınladığı 1.1 yamasıyla oyunu adeta baştan aşağı elden geçirmişti. Geliştirici bu kez daha kapsamlı bir güncelleme yayınlayarak; oynanışta, görevlerde, açık dünyada, sinematiklerde, ortam ve seviye tasarımlarında, grafik ses, animasyon tarafında ve kullanıcı arayüzünde hata düzeltmeleri uyguladı. Ayrıca 1.2 yaması kararlılık ve performans tarafında iyileştirmeler yaptı.

Cyberpunk 2077 1.2 yaması, konsollar ve PC için artık indirilebilir. Devasa güncelleme, PC'ye yaklaşık 34 GB, PlayStation konsollarına (PS4 &PS5) 44 GB ve Xbox konsollarına (Xbox One, Xbox Series X/S) 40 GB boyutlarında geldi. Yaklaşık 300 hatayı ele alan 8.000 kelimelik yama notlarına buradan ulaşabilirsiniz.

Cyberpunk 2077, PlayStation Store

Cyberpunk 2077, PlayStation Store'a geri dönebilir mi?

Cyberpunk 2077'nin yayınlanan büyük düzeltme yamalarının ardından PlayStation Store'a geri dönüp dönmeyeceği bilinmiyor. Eğer oyuncuların geri bildirimleri olumlu olursa; Sony, Cyberpunk 2077'yi yeniden mağazaya döndürebilir. PlayStation CEO'su Jim Ryan net bir tarih vermese de, aksiyon RPG oyununun kalite standartlarını sağlaması durumunda PS Store'a dönebileceğini ima etmişti. Yine de kesin bir şey söylemek için henüz erken. Konsol devinin Cyberpunk 2077 için vereceği kararı merakla bekliyoruz.

CD Projekt RED bundan sonrasında oyunun DLC içeriklerine ve çok oyunculu bileşenlerine odaklanacak. Cyberpunk 2077 için ilk ücretsiz DLC'nin 2021 başlarında gelmesi bekleniyordu. Ancak Şubat ayında yayınlanması gereken 1.2 yamasının gecikmesi planları değiştirmiş gibi görünüyor. Gelişmeleri sizlerle paylaşmaya devam edeceğiz. Takipte kalın!

Önceki ve Sonraki Haberler
Bunlar da İlginizi Çekebilir