Cyberpunk 2077, 13 milyondan fazla kopya sattı

Cyberpunk 2077, 13 milyondan fazla kopya sattı
Cyberpunk 2077 satış rakamlarıyla CD Projekt RED'in yüzünü güldürüyor. Aksiyon RPG oyunu son dönemde PS4 ve Xbox One'daki kötü performansı ile gündeme gelse de şimdiye kadarki en büyük lansmanlardan birini yaptı. Stüdyo, yılın...

Cyberpunk 2077 satış rakamlarıyla CD Projekt RED'in yüzünü güldürüyor. Aksiyon RPG oyunu son dönemde PS4 ve Xbox One'daki kötü performansı ile gündeme gelse de şimdiye kadarki en büyük lansmanlardan birini yaptı. Stüdyo, yılın en çok beklenen oyunlarından biri olan Cyberpunk 2077'nin satış rakamlarını açıkladı.

Cyberpunk 2077, 20 Aralık itibarıyla 13 milyondan fazla kopya satmayı başardı. CD Projekt RED, bu rakamın tüm platformlardaki satışları kapsadığını, dijital ve fiziksel sürüm iadelerini de içerdiğini belirtti. Yani oyunun satış rakamları belirlenirken, oyuncuların yaptığı iadeler de hesaba katıldı.

CDPR, Cyberpunk 2077 satış rakamlarını hissedarları yatıştırmak için paylaştı

Cyberpunk 2077

CD Projekt RED tarafından yayınlanan basın bülteninde, "Bu rakam, tüm donanım platformlarındaki tahmini perakende satış hacmini (perakende ve dijital iadeleri hesaba katarak) temsil ediyor. Satış rakamlarında 'Help Me Refund' kampanyası çerçevesinde şirkete doğrudan e-postayla gönderilen geri ödeme talepleri hariç tutuldu." ifadeleri yer aldı.

Geliştirici bu bilgileri, yatırımcıları ve hissedarları yatıştırmaya yardımcı olmak için açıklamayı seçtiğini belirtti. Şirket, "Yönetim Kurulu, yatırımla ilgili kararlar üzerindeki potansiyel etkisi nedeniyle yukarıdaki bilgileri güncel bir rapor şeklinde açıklamaya karar verdi" dedi. CDPR, Polonya'da halka açık bir şirket ve Cyberpunk 2077'nin piyasaya sürülmesinden bu yana şirketin hisse fiyatı önemli ölçüde düştü.

Cyberpunk 2077 lansmandan itibaren PS4 ve Xbox One'daki performans sorunları nedeniyle eleştirilerin odağına oturdu. CDPR, konsol oyuncularından özür diledi ve söz konusu platformlardaki sürümlere yeterince zaman ayıramadığını öne sürdü. Oyun için iade yolu açıldı ancak PlayStation Store'dan kaldırıldı. Cyberpunk 2077'ye Ocak ve Şubat aylarında hataları düzeltecek yamalar gelecek.