CD Projekt RED, Cyberpunk 2077'den hala umutlu

CD Projekt RED, Cyberpunk 2077'den hala umutlu
Cyberpunk 2077 hızlı bir başlangıç yapmasına rağmen, konsol sürümlerinde yaşanan sorunlar nedeniyle beklenen ivmeyi yakalayamadı. CD Projekt RED başkanı Adam Kicinski, stüdyonun aksiyon RPG oyununu gelecek yıllar boyunca iyi satmaya...

Cyberpunk 2077 hızlı bir başlangıç yapmasına rağmen, konsol sürümlerinde yaşanan sorunlar nedeniyle beklenen ivmeyi yakalayamadı. CD Projekt RED başkanı Adam Kicinski, stüdyonun aksiyon RPG oyununu gelecek yıllar boyunca iyi satmaya devam etmesi için zamanla iyileştirebileceği konusunda iyimser.

Reuters'a konuşan CDPR başkanı, Cyberpunk 2077'yi terk etmenin bir seçenek olmadığını belirterek, "Cyberpunk 2077'yi rafa kaldırmak gibi bir seçenek görmüyorum. Oyunu, gurur duyabileceğimiz ve dolayısıyla yıllarca başarıyla satabileceğimiz bir duruma getirebileceğimize inanıyoruz." dedi.

Cyberpunk 2077 kötü bir başlangıç yapmıştı

Cyberpunk 2077 Keanu Reeves

Cyberpunk 2077, geçtiğimiz yılın Aralık ayında piyasaya sürüldü. Oyun, PS4 ve Xbox One sürümlerinde görülen hatalar ve performans sorunları nedeniyle eleştirilerin odağına oturdu. Sorunlar o kadar belirgindi ki; Sony, oyunu PlayStation Store'dan kaldırma kararı aldı. Cyberpunk 2077'nin PlayStation mağazasına ne zaman döneceği hala bilinmiyor. CD Projekt RED, oyunu mağazaya döndürme noktasında son kararı Sony'nin vereceğini belirtti.

CD Projekt RED'in oyunun tanıtımlarında yaptığı hatalar, stüdyonun stratejilerinde büyük değişikliklere yol açtı. Şirket, gelecekteki oyunlarını sadece yeni nesil donanımlarda değil, tüm platformlarda sergileyerek şeffaf olacağını açıkladı. Ayrıca gelecekteki oyunları, çıkış tarihi yaklaştığında sergileyeceğini söyledi. Yani geliştirici bundan sonra adımlarını daha temkinli atacak.

Tüm bunlara rağmen Cyberpunk 2077, tüm zamanların en başarılı çıkış yapan RPG oyunu oldu ve piyasaya sürüldükten sonra kısa süre içinde 13 milyondan fazla kopya sattı. CDPR, oyundaki sorunları çözmek için iki büyük güncelleme yayınladı. Son yayınlanan 1.2 yaması yüzlerce düzeltme içeriyordu.