CD Projekt RED: Cyberpunk 2077’nin PS Store’a dönüşüne Sony karar verecek

Cyberpunk 2077 geçen yılın Aralık ayında PlayStation Store’dan kaldırılmıştı. Ardından CD Projekt RED başkanı tarafından yapılan açıklamalar, tartışmalı kararın Sony tarafından alındığına işaret ediyordu. Stüdyo, geçtiğimiz günlerde yapılan bir yatırımcı toplantısında Cyberpunk 2077’nin PS Store’a geri dönmesi için nihai kararın Sony’nin elinde olduğunu söyleyerek topu konsol devine attı.

CDPR iş geliştirme bölümünün kıdemli başkan yardımcısı Michał Nowakowski, oyunun PlayStation Store’a geri dönüşüyle ilgili soruya, “Birkaç yama yayınladık. Dün gerçekten büyük bir yama yayınladık ve birkaç düzeltme sunduk. Her biri bizi PSN mağazasına geri dönmeye yaklaştırıyor. Anlamanız gereken şu ki, son karar Sony’ye ait. Artık daha da yakın olduğumuza inanıyoruz, ancak elbette son çağrı onların. O yüzden bekleyip göreceğiz.” cevabını verdi.

Cyberpunk 2077

Nowakowski’nin açıklaması, Sony’nin Cyberpunk 2077 konusunda son söz sahibi olduğunu açıkça ortaya koyuyor. Bugüne kadar ne Sony ne de CD Projekt RED, oyunu PlayStation Store’a geri getirmek için gerekli kriterlerin ne olduğunu açıkça belirtmedi. Son düzeltme yaması bile oyunun PlayStation Store üzerinden tekrar satın alınabilir hale geleceğini kesinleştirmedi. CDPR kısa süre önce tamamen yeni bir stratejik geliştirme planı sunarak, stüdyoyu Cyberpunk 2077 ile yaşadığı gibi sorunları önlemek için daha verimli hale getirecek şekilde yeniden yapılandırdı.

Cyberpunk 2077, PS4 ve Xbox One sürümlerindeki hatalar ve performans sorunları nedeniyle piyasaya sürüldüğü günden itibaren eleştirilerin odağına oturmuştu. CD Projekt RED başkanı Adam Badowski, oyunun PlayStation Store’dan kaldırılmasının ardından Sony’yi eleştiren tweetleri beğenerek duruşunu belli etmişti. Ardından PlayStation CEO’su Jim Ryan, stüdyoyu üstü kapalı eleştirerek, kendi oyunlarında kalite standartlarına önem verdiklerini ve doğru zamanda çıkardıklarını belirtmişti.

CD Projekt RED şu anda Cyberpunk 2077’nin PS5 ve Xbox Series X/S sürümleri üzerinde çalışıyor. Aynı zamanda oyunun ücretsiz DLC paketi ve çok oyunculu bileşenlerini geliştiriyor. PS4 sürümünün PS5 sürümüyle birlikte gelmesi de ihtimaller dahilinde ancak şimdilik tahminden öteye geçemiyoruz.

yorum Yap