Call of Duty: Modern Warfare Beta öncesi tüm bilmeniz gerekenler

Call of Duty: Modern Warfare PlayStation 4’te Call of Duty tarihinin en büyük Alphası olan Modern Warfare 2v2 Alpha’nın başarısının ardından çok oyunculu içerikleriyle Beta Testlerine başlıyor.

Beta haftaları süresince oyuncular Call of Duty: Modern Warfare’in çeşitli harita ve modlarını erkenden test etme şansına sahip olacaklar. Ayrıca hızlı ve yakın çatışmalarıyla 2v2 Gun Fight modundan, geleneksel 6v6 çok oyunculu moda kadar yoğun çok oyunculu aksiyonu deneyimleyecekler.

Toplam 2 hafta sonu boyunca Call of Duty: Modern Warfare Beta içeriği sunulacak ve her “hafta sonu” toplam 5 gün sürecek. Oturımlar her Perşembe TSİ 20.00’da başlayacak ve Pazartesi günü sona erecek. (Bitiş saati daha sonra duyurulacak)

Call of Duty: Modern Warfare Beta oturumlarına göz atalım:

1- PlayStation 4 Özel Beta

İlk Beta Testi 12 Eylül Perşembe ve 16 Eylül Pazartesi günleri arasında yapılacak PlayStation 4 sahiplerine özel olarak yapılacak:

  • 12-13 Eylül – PlayStation 4 Ön Sipariş Erken Erişimi
  • 14-16 Eylül – PlayStation 4 Açık Beta

2- PlayStation 4, Xbox One, & PC Beta (Çapraz Oyun)

İkinci Beta Testi 19 Eylül Perşembe başlayacak ve 23 Eylül Pazartesi günü sona erecek. Oturuma PlayStation 4, Xbox One ve PC kullanıcıları erişebilecek ve Call of Duty: Modern Warfare’in çapraz oyun özelliğini deneyimleyecek:

  • 19-20 Eylül – PC ve Xbox One Erken Erişimi, PS4 Açık Beta
  • 21-23 Eylül – PS4, Xbox One ve PC Açık Beta

İkinci Beta haftası süresince Erken Erişim için PS4 kullanıcılarının dışındaki tüm kullanıcıların PC ve Xbox One) oyunu ön sipariş vermeleri gerekiyor. Ancak 12-13 Eylül tarihleri arasındaki Erken Erişim için PS4 kullanıcılarının da ön sipariş vermiş olmaları gerekiyor. Açık Betalar ise PS4 özel betası dışında tüm platformdaki oyunculara ücretsiz sunulacak.

Ayrıca ikinci Beta haftasında açık betaya katılmak isteyen Xbox One oyuncularının Xbox Live Gold üyesi olması gerekiyor. PC oyuncuları ise Battle.net hesabına sahip olmak zorunda. Son olarak Almanya’daki PS4 kullanıcıları için PlayStation Plus aboneliği şartı var.

Önyükleme Tarihleri

Katılımcılar Call of Duty: Modern Warfare Beta sürümünü 12 Eylül Perşembe’den önce (yalnızca PlayStation 4) ve 19 Eylül Perşembe’den önce (Xbox One ve PC) önyükleyebilecekler. Mevcut Beta Önyüklemesi 10 Eylül Salı günü TSİ 20.00-21.00 arasında başlayacak.

Önceki 2v2 Alfa’yı indirdiyseniz, Beta tamamen farklı bir indirme olacak ve yeniden önyükleme gerektirecek. Tüm detaylara Activision’un resmi sitesinden erişebilirsiniz.

Activision ve Infinity Ward’ın yeni oyunu Call of Duty: Modern Warfare (2019) 25 Ekim’de PlayStation 4, Xbox One ve PC için çıkacak.