Call of Duty: Modern Warfare Battle Pass sistemi sunacak

Call of Duty: Modern Warfare 25 Ekim’de çıkacak ve artık oyunun lansman sonrası içeriklerinin nasıl geleceğini biliyoruz. Activision ve Infinity Ward, Modern Warfare’i PUBG ve Fortnite tarzı birçok canlı hizmet oyununda olduğu gibi oyunu Battle Pass sistemiyle güncelleyecek. Ayrıca Sezon Geçişi veya DLC harita paketleri gibi ücretli içerikler uygulanmayacak.

Daha önce oyuncuları sevindirecek bir açıklamayla loot box sisteminin olmayacağı doğrulanmıştı. Oynanış üzerinde etkisi olan tüm içerikler oyunu oynayarak kazanılabilecek. Activision bu hamleyle daha adil bir oyun sunarak pay-to-win sistemini ortadan kaldırmayı amaçlıyor. Call of Duty: Modern Warfare ile seriye ilk kez gelecek olan Battle Pass sistemi; oyuncuların alacakları öğeleri şans faktörü olmadan görmelerini sağlayacak. Ayrıca sezonluk oyun içi ilerlemeye dayalı, kilidini açarak çeşitli ödüller kazanabileceğiniz yeni içerikler sunacak.

Call of Duty: Modern Warfare’e yeni Battle Pass sisteminin bir parçası olarak hem ücretsiz hem de ücretli içerikler gelecek. Çeşitli kozmetik öğelerin, silahların ve eklentiler ilerlemeye dayalı olarak açılacak. Serinin yeni oyunu çapraz oyun desteğiyle birlikte daha geniş bir kitleye açılarak daha adil ve tüketici dostu bir ekonomi sistemi sunacak gibi görünüyor.

Call of Duty: Modern Warfare 25 Ekim’de PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarına gelecek.