Modern Warfare’de Loot Box mekaniği olmadığı açıklandı

Call of Duty: Modern Warfare‘in geliştiricisi Infinity Ward dünyanın en popüler birinci şahıs nişancı serisinin hayranlarını memnun edecek emin bir duyuru yaptı. Stüdyo, Modern Warfare’in rastgele oyun içi eşya veren bir loot box sistemi içermediğini doğruladı.

Infinity Ward sanat yönetmeni Joel Emslie yaklaşmakta olan yeni oyunun para kazanma yöntemleri hakkında Reddit üzerinden bazı bilgiler verdi ve Call of Duty: Modern Warfare’deki silahların bir kısmının kilitli olacağını ve para karşılığı alınabileceğini iddia eden iddialar sonrasında konuya açıklık getirme ihtiyacı hissetti. Proje hakkında ortalıkta dolaşan “eksik ve yanlış bilgileri” hedef alan Emslie, kendisinin ve ekibinin kesinlikle herhangi bir rastgele eşya kazanımı veya loot box sistemi üzerinde çalışmadığını belirtti.

Geliştirici açıklamasına eşyaların oyunu oynayarak açıldığını vurgulayarak devam etti. Muhtemelen Call of Duty: Modern Warfare‘de tamamen kozmetik olan öğeler mikro ödeme sistemine dahil olacak ancak loot box mekaniğine bağlı olmayacaklar. Ayrıca tüm silahlar, perk’ler, eklentiler vb. oyun içi ilerlemeyle kazanılmalacak. Tıpkı ilk Modern Warfare’in yenilenen sürümünde olduğu gibi.

Call of Duty: Modern Warfare, son zamanlarda yasal olarak kumar olarak kabul edilip edilmemesi gerektiği konusunda geniş çaplı bir tartışmaya yol açan rastgele eşya kutuları tartışmasına dahil olsa da, bu açıklamayla topluluğu rahatlatacaktır. Serinin en yeni oyunu 25 Ekim’de PlayStation 4, Xbox One ve PC’ye gelecek.

Son olarak Modern Warfare’in ülkemizde de satışa sunulacak PS4 paketine buradan göz atabilirsiniz.