Call of Duty: Black Ops 4 Blackout Modu 80 oyunculu olacak

Battle Royale oyunlarının (veya modlarının) en önemli yanlarından biri, oyuncu sayısıdır. Fortnite ve PUBG, 100 oyuncuyu standart olarak belirlerken, diğer birçok oyun çeşitli nedenlerden dolayı farklı şeyler denedi. Call of Duty: Black Ops 4‘ün geliştiricisi Treyarch ise, battle royale modu Blackout‘un beta sürümünde 80 oyuncuyu destekleyeceğini açıkladı.

Call of Duty: Black Ops 4 Blackout’un önceliği oynanış

Başkanı Dan Bunting ve tasarım yönetmeni David Vonderhaar, stüdyonun önceliğinin oynanış odaklı olduğunu belirttiler. Bunting, Blackout’un hedefini: “Bizim için sayıdan çok daha önemli olan, oyun deneyiminin olabildiğince arıtılmış olması, yani oyuncuların oynayacağı ideal formatta olması” sözleriyle açıkladı.

Call of Duty: Black Ops 4 Blackout call of duty

Ancak Blackout’un Call of Duty: Black Ops 4 betasında 80 oyuncu desteği sunması, öyle kalacağı anlamına gelmiyor. Treyarch, battle royale moduna yaptığı testlerde maç başına 100 oyuncu ile deneme yaptı. Stüdyo, betanın mevcut özelliklerinin sadece başlangıç olduğunu söylüyor.

Blackout‘un beta dönemi boyunca Treyach topluluğa aktif olarak katılmayı planlıyor Geri bildirimler Call of Duty: Black Ops 4’te yapılacak değişiklikler açısından önemli. Yani, oyunda ilk izlenimin ötesinde gerçekleşebilecek çok şey var.

Black Ops 4’ün Blackout betasının, 10 Eylül Pazartesi günü TSİ 13.00’da  PS4 oyuncularına özel olarak başlaması planlanıyor. PS4 özel betası 14 Eylül’de sona erecek. Xbox One ve PC oyuncuları ise 14 Eylül Cuma TSİ 20.00’da katılabilecekler ve 17 Eylül’de yine aynı saatte sona erecek.

Bu arada Call of Duty: Black Ops 4’ün rakibi Battlefield 5battle royale modu Firestorm’u yeni bir fragmanla detaylandırdı. Firestorm, 4’er kişilik 16 takım için tasarlandı ve maç başına maksimum 64 oyuncu sayısına sahip olacak.