Battlefield 5 Battle Royale Modu Firestorm detaylandırıldı!

EA ve DICE, Battlefield 5 için yeni bir video yayınladı ve oyuna çok daha derin bir bakış sunuyor. “This is Battlefield V” adlı video, çeşitli çok oyunculu modları tanıtıyor. Aynı zamanda, Firestorm olarak adlandırılan ve uzun zamandır beklenen Battle Royale modunun ilk kapsamlı tanıtımı.

Battlefield 5 modları yeni fragmanla tanıtıldı

Firestorm‘da oyuncular, 4’er kişilik 16 takım arasında, hayatta kalan son takım olmaya çalışacaklar. DICE, Battlefield tarihinin en büyük haritasında; yıkılabilir binalar, silahlar ve çeşitli araçlarla dolu bir deneyim vadediyor.

DICE’ın Battlefield 5: Firestorm hakkında bugüne kadar verdiği bilgilere göre; diğer battle royale modlarında olduğu gibi haritanın daralacağı görülüyor. Alan daha önce gösterildiği gibi ateş çemberiyle daraltılacak.

Battlefield 5’in tek oyunculu Savaş Hikayeleri (War Stories) hakkında bilgiler de dahil olmak üzere videoda birkaç ayrıntı daha paylaşıldı. Oyunun çıkışıyla 4 tane daha kısa campaign sunulacak. DICE, “Genç bir İngiliz suçlunun Kuzey Afrika’daki düşman hatlarının arkasında eşsiz yeteneklerini kullanma şansını yakaladığı”, Under No Flag adı verilen Savaş Hikayelerinden birini ayrıntılı olarak açıkladı.

DICE ayrıca, Battlefield 5’in, yeni içeriklerini oyuna getirecek ve herhangi bir ücret gerektirmeyecek hizmeti Tides of War‘dan da bahsetti. Lansmanın hemen ardından, The Fall of Europe adlı ilk temalı bölüm 1940’ların Fransa’sında geçecek ve günlük, haftalık yeni içeriklerle içeriklerle sunulacak. Ayrıca 2019’da gelmesi planlanan ve İkinci bir başlıksız bölüm de 2019 için açıklandı ve Yunanistan’dan yeni bir bölge sunacak.

DICE Battle Royale modu Firestorm‘u ilk olarak E3’te tanıttı ve geçen ay bir fragmanda tekrar gösterdi. Battlefield 5, geçtiğimiz günlerde 20 Kasım’a ertelendi ve DICE oyuncu geri bildirimlerini, gecikmenin önemli bir nedeni olarak gösterdi.