Battlefield 5’in ilk büyük güncellemesi ertelendi

Battlefield 5 Tides of War’ın ilk bölümü olan Overture‘un bugün yayınlanması planlanıyordu. DICE, Overture ile gelecek yeni içerikleri tanıtan geliştirici canlı yayınında, yamanın planlandığı gibi bugün sunulmayacağını duyurdu.

Geliştirici, “Oyun ve sunuculara yönelik bazı yeni gelişmeleri uygularken birkaç sorunla karşılaştık. Bu nedenle yapının test edilmesine daha fazla zaman harcıyoruz ve güncellemenin kararlı olmasını sağlayana kadar bekleyeceğiz.” diye açıkladı ve uzun bir gecikme olmayacağını ekledi. Yamanın yeni yayın tarihini ve yama notlarını beklerken, yeni fragmanı izleyebilirsiniz:

DICE yarın daha fazla bilgi paylaşacağını açıkladı. Her ne kadar Overture muhtemelen bu hafta yayınlanacak gibi görünse de, özellikle çok oyunculu odaklı nişancı Battlefield 5‘in geçtiğimiz ay çıktığı düşünüldüğünde, bu durum oyuncular arasında hayal kırıklığı yarattı.

Overture, Battlefield 5 Savaş Hikayeleri tek oyunculu campaign modunu Tiger 1 tank mürettebatını konu alan yeni The Last Tiger hikayesi ile tamamlayacak. Yamanın diğer yanı ise çok oyunculu odaklı dengelemeler.

Ayrıca Panzerstorm adlı yeni taşıt odaklı harita, yeni silahlar ve araç kaplamaları ve kamuflajlarla özelleştirilebilme gibi özellikler bulunuyor. DICE, Battlefield 5 mağazasında Company Coin harcayarak alınabilecek yeni silah ve kostümler de ekliyor.

Overture Battlefield 5‘in yayınlanmasından bu yana gelecek ilk büyük yama. Yeni içeriğin dışında, güncelleme büyük miktarlarda değişiklikler ve hata düzeltmeleri de getirecek. Bu kadar yenilik 14 sayfalık yama notları için gayet normal görünüyor.