Battlefield 5’in Savaş Hikayesi Alman bakış açısından sunulacak

DICE, Battlefield 5‘in Müttefik görevlerinin birkaçını ayrıntılarıyla açıkladıktan sonra, büyük haberi sona sakladı: Battlefield 5, Mihver Kuvvetlerinin bakış açısından bir Savaş Hikayesine sahip.

The Last Tiger‘da 2. Dünya Savaşı’nın son günlerinde Alman ordusu kaosa sürükleniyor. Yalnız bir Tiger tankının mürettebatı, deneyimli bir subayın komutasında, kendilerini bu noktaya getiren ideolojiyi sorguluyor.

Battlefield 5: The Last Tiger Nazi hikayesi değil

Serinin Tasarım Direktörü Daniel Berlin, oyuncuların Tiger tankının içindeki bir Alman askerinin kontrolünü ele alacakları The Last Tiger Savaş Hikayesini ayrıntılı olarak anlattı. Bununla birlikte, bir DICE temsilcisi Alman askerinin Nazi olmadığını belirtti. Aslında, hikayenin en büyük temalarından biri, tank mürettebatının savaşta Nazilerin hedeflerini sorgulaması.

Berlin: “Yaptığınız eylemleri inkar edebilirsiniz, ama onları inkar etseniz bile sonuçlarıyla yaşamak zorundasınız. Yapılan eylemlerin, savaşta bile, sonuçları vardır. Bu yüzden her şeyiyle var olanı devam ettiren bir tema.” dedi.

“Daha fazla ayrıntı vermek istemiyorum, ama umarım bunun bir kahraman hikayesi olmadığını söylemem kastettiğim şeyi anlamanıza yardımcı olur. Bu çılgın makinede savaşa giden tank ekibinin neden savaştıklarını sorgulamaları hakkında.”

Battlefield 5‘in bu görevi iki nedenden dolayı geldi. Birincisi Battlefield 1 oyuncularının Alman tarafında bir Savaş Hikayesi talep etmesi. İkincisi ise, Battlefield 1’in tank görevinin en popüler Savaş Hikayelerinden biri olması.

Berlin tank seçimini şu sözlerle anlattı: “Alabileceğiniz birçok tank var, ama Spitfire uçaklar için neyse aynısı olduğunu iddia edeceğim bir tank var: Tiger tankı. Tiger tankı tam anlamıyla bir efsane. Müttefik askerlerine, gördükleri taktirde çekilmelerini söyledikleri şeklinde hikayeler var. Bu aracın bir Savaş Hikayesi yapmak için ihtiyacımız olan tank olduğunu ve elbette Alman bakış açısıyla geldiğini biliyorduk.”

Ayrıca DICE, oyuncuların Battlefield 5 Savaş Hikayeleri’nde Fransız, İngiliz ve Norveç güçlerinin kontrolünü ele alacağını açıkladı.

Battlefield 5 PlayStation 4, Xbox One ve PC için 20 Kasım 2018’de gelecek ve serinin ilk battle royale modu Firestorm‘u oyuncularla buluşturacak.