Battlefield 5 için planlanan 5v5 rekabetçi mod iptal edildi

DICE bu yılın başlarında Battlefield 5‘in 5v5 rekabetçi modunu tanıtmıştı. Ancak o zamanlar rekabetçi mod hakkında detaylar açıklanmamıştı. Kısa süre sonra veri madencileri mod hakkında daha fazla bilgiye eriştiler ve Ubisoft’un Rainbow Six Siege oyunuyla kıyaslamalar başladı. Ne yazık ki Battlefield 5 için rekabetçi mod bekleyen oyuncuların hayalleri suya düştü. Baş Yapımcı Ryan McArthur’a göre DICE artık 5v5 mücadelesi üzerinde çalışmıyor.

McArthur kısa süre önce 5v5 modunun iptal edildiğini açıklayarak stüdyonun çalışmalarını başka noktalara odaklayacağını söyledi. En önemlisi DICE oyunun kalitesini arttırmaya ve Battlefield oyuncularının bildiği ve sevdiği içeriği daha keyifli hale getirmeyi planlıyor. Ayrıca McArthur, Battlefield 5 için mevcut rekabetçi toplulukların DICE’tan daha fazla destek alacağını söyledi. Bunun tam olarak ne anlama geldiği şu anda bilinmiyor ancak oyuncular stüdyodan “özelliklerin geliştirilmesine” yardımcı olmayı bekleyebilirler.

Yapımcı Battlefield 5’in rekabetçi modunun iptalini ve stüdyonun gelecek planlarını şöyle açıkladı:

“Deneyimin kalitesini artırmaya ve istediğiniz içeriğin daha fazlasını eklemeye odaklanmamız, rekabetçi bir 5v5 modu sunmak için ilk planlarımızdan geri adım atmamıza neden oldu. Bu modu iptal etmek zor bir karardı ancak hata düzeltmeleri ve içerik hedeflerimize daha hızlı bir şekilde ulaşmamız için çok önemli. Ancak Battlefield’da rekabetçi bir oyun deneyimi geliştirmeye devam edeceğiz. Topluluğumuzda zaten rekabetçi bir sahne olduğunu biliyoruz ve bu toplulukları destekleyecek özellikler oluşturmaya yardımcı oluyoruz. Oyun deneyimlerini şekillendirmek ve ellerinde bulunan araçları geliştirmelerine yardımcı olmak için oyuncularımızla daha yakından çalışmak istiyoruz. Bu şekilde rekabetçi Battlefield 5 oyununu bulunduğu noktalarda daha iyi destekleyebiliriz.”

DICE aktif topluluğu için Battlefield 5’i düzenli olarak güncellemeye devam ediyor. Temmuz ayının sonunda gelen yeni 4.2 Güncellemesi çok sayıda silah hatasını giderdi ve silahlarla ilgili ortak sorunların yeniden dengelenmesine yardımcı oldu.

Battlefield 5 şu anda PlayStation 4, Xbox One ve PC platformlarında oynanabilir.

Kaynak: VG247