Battlefield 5’in 2019 Yol Haritası detaylandırıldı

Artık Battlefield 5‘in battle royale modu Firestorm için çıkış tarihi belli ve DICE 2019 için yeni bir içerik haritası hazırladı.

Firestorm’un yanı sıra Tides of War’ın 3. Bölümü ‘‘Trial By Fire’ 25 Mart’ta yayınlanacak. Nisan ayında Battlefield 5’e yeni Combined Arms görevleri gelecek ve ardından Mayıs ayında Mercury isimli yeni harita oyuna eklenecek.

Yaz dönemine girdiğimizde Haziran ayı Tides of War’ın 4. Bölümü ‘Defying the Odds’ ile birlikte Outpost adlı yeni bir mod alacağız. Ayrıca Marita ve Urban Combat gibi yeni haritaların yanı sıra yeni oyun modları da var. Tüm bunların yanı sıra 6 yeni silah da dahil olmak üzere haftalık ödüller oyuncuları bekliyor olacak.

Battlefield 5 resmi sitesinde Tides of War’ın 3. ve 4. bölümleri için yayınlanan resmi açıklama:

Bölüm 3: Trial by Fire

Adından da anlaşılacağı gibi Bölüm 3: Trial by Fire, battle royale modu Firestorm’un başladığı yer olacak. Tüm Battlefield 5 sahipleri için mod 25 Mart’ta erişilebilir olacak ve savaşmak, hayatta kalmak için şimdiye kadarki en büyük haritamızı yayınlayacağımız için çok heyecanlıyız. Ayrıca Tides of War Battlefield 5 oyuncuları için yayınlandıktan sonra geliştirileceğini ve genişletileceğini unutmayın. Örneğin iki kişilik oyun Nisan ayında sınırlı bir süre için gelecek.

Nisan ayında kooperatif oyun hayranları Combined Arms’ın yeni eşleşme sistemi, iki Fjell 652 harita görevi ve Hardcore moduyla güncellenecek ve arkadaşlarıyla yeni zorluklara karşı mücadele verecekler. Takımınızı toplayın ve yapay zeka askerlere kim olduğunuzu gösterin.

Bölüm 3’te yoğunluğu daha da arttırıyoruz. Bu süre zarfında Mercury haritasının eklenmesiyle Akdeniz’e giderken keşfedilmemiş cepheler bulacaksınız. Girit kıyılarında devasa bir hava saldırısına maruz kalacaksınız ve Mercury Operasyonunun gerçek yaşamdan esinlenen olaylarına dayanarak, şimdiye kadarki ilk ve en büyük Alman paraşütçü istilasını deneyimleyeceksiniz.

Ayrıca yeni bir oyun modu geliyor. Haziran ayında Outpost’ta ekibinizin savaşa dayanabilmesi ve yeterli sayıda asker toplayabilmesini sağlamak için hedefleri koruyacak ve gerçekleştireceksiniz.

Bölüm 4: Defying the Odds

Battlefield 5 oynamanın yeni yolları Haziran 2019’da başlayacak 4. Bölüm: Defying the Odds ile tanıtılacak. Bu bölümde menzilli çatışmaları sevenler için çok şey var. Özellikle çok oyunculu bir harita ve yeni bir mod oyuna dahil olacak.

Yeni modda daha küçük arenalarda 5v5 Battlefield 5 karşılaşmalarına odaklanacaksınız. Mod için özel olarak tasarlanmış birkaç savaş alanında takımınızla birlikte savaşarak daha fazlasını başaracaksınız. Modun adı gibi daha fazla ayrıntı ilerleyen zamanlarda açıklanacak. Yakın menzilli haritaya gelince; size hem yeni, hem de tanıdık gibi hissettirecek şekilde tasarlandı.

4. Bölüm ayrıca, 1940’ların sonlarında Yunanistan’da meydana gelen çatışmaları yaşayabileceğiniz Marita haritasını da getirecek. Bu İkinci Dünya Savaşı Yunanistan haritasında, nehire bakan dağ eteği boyunca devam eden çetin bir savaş gerçekleşecek.

Battlefield 5 Tides of War Bölüm 5: Awakening the Giant hakkında pek bilgi verilmese de, yeni bir savaş sahnesinde kara, hava ve deniz savaşına hazır olun. İkinci Dünya Savaşı’nı daha da genişletecek 5. bölüm sonbahar aylarında gelecek. Battlefield 5’in yol haritası genel olarak şöyle:

Battlefield 5 2019 yol haritası battlefield 5

Battlefield 5’in merakla beklenen Firestorm modu hakkında daha fazla bilgiye buradan erişebilirsiniz. Ayrıca daha önce Battlefield 5 oynamadıysanız incelememize göz atabilirsiniz.